Výstava: CXX LS

Anotace

Na jedné ze dvou výstav, na nichž své Venuše představil americkému publiku, si Ladislav Sutnar pohrál s názvem své tehdejší tvorby. Sutnarova poetická hříčka „Join joy art“ přímo vyzývala návštěvníky k radostnému spoluzakoušení světa metaforických bohyň, v němž autor reflektoval sexuální, sociální, kulturní, politické, genderové a další hodnotové významy své doby.

Plzeň poznala v rámci historicky největší prezentace Sutnara v naší republice jeho Venuše v roce 2015. Prof. Tomáš Vlček tehdy v katalogu vydaném u příležitosti výstavy pořádané v Galerii města Plzně (Ladislav Sutnar Venuše) napsal: „Sutnar do svých Venuší šedesátých a sedmdesátých let promítal touhu po návratu do let svého mládí a vracel se do všech opojných představ o novém životě, o ženské emancipaci, o pokroku ve vědě, průmyslu, kultuře a umění.“

Uplynuly dva roky od doby, kdy Plzeň převzala žezlo Evropského hlavního města kultury. Zmíněná výstava se konala jako součást oslav spolu s řadou dalších aktivit zastřešených pod projekt Návrat Ladislava Sutnara, na němž úspěšně spolupracovala Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara s městem Plzeň. Od té doby se děkanu Mišterovi podařilo získat další unikátní díla Ladislava Sutnara. Díla, která dlouhá desetiletí nespatřilo oko diváka, darovali Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Radoslav a Elaine Sutnarovi.

Od 13. 12. 2017 chystáme v Galerii Ladislava Sutnara velké překvapení pro děti. Expozici zaplní Sutnarovská herna využívající principu stavebnice „Build the Town“.

Datum zahájení 2017-11-09 00:00:00.0
Datum ukončení 2017-12-09 00:00:00.0
Místo konání Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň; vernisáž: 9. 11. od 17:00 hod.
Počet účastníků z ČR 0
Počet zahraničních učastníků 0