Mluvený projev učitele - 2.běh

Anotace

Kurz je zaměřen na různé aspekty mluveného projevu pedagogů a možnosti jejich zlepšení tak, aby byl projev maximálně efektivní při předávání sdělení a také aby poskytoval vhodný vzor kultury jazyka i veřejného vystupování pro studenty. Pozornost je věnována struktuře projevu jako celku, tipům na udržení pozornosti publika, struktuře vět a jejímu vlivu na srozumitelnost, využívání a vysvětlování odborných termínů, výhodám a nevýhodám využívání obecné a hovorové češtiny ve výuce a základům neverbální komunikace. Kvalita mluveného projektu učitele má vliv nejen na kvalitu, srozumitelnost a množství předaných informací, ale i na kulturu mluveného projevu studentů samotných. Péče o vlastní mluvený projev je tak přirozenou součástí vzdělávání kvalitních pedagogů.

Pořadatel: oddělení CŽV

Lektor: PhDr. Magdalena B. Leichtová, Ph.D.

Datum zahájení 2018-04-09 00:00:00.0
Datum ukončení 2018-04-09 00:00:00.0
Místo konání Budova CIV, Plzeň, Univerzitní 20, UI 127, prezenční setkání kurzu 9:00 - 12:00
Více informací https://czv.zcu.cz/Kurz/mluveny-projev-ucitele/