Přejít k obsahu

Aktuality

 • Chytrý zásahový oděv ze Západočeské univerzity zvítězil v mezinárodním tendru

  České konsorcium sdružující výzkumný tým z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a společnosti VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon zvítězilo v mezinárodním předkomerčním tendru, organizovaném v rámci projektu Smart@Fire. Na konferenci v Bruselu ve dnech 14. a 15. prosince bylo vyhlášeno jako jediné, které splnilo veškerá kritéria tendru včetně závěrečných testů. Ukázalo se, že české konsorcium má velký technologický náskok oproti dalším potenciálním dodavatelům, a výrazně se tak zvyšují jeho šance v chystaných výběrových řízeních na dodávku chytrých hasičských obleků pro hasiče ze čtyř evropských zemí: Belgie, Francie, Německa a Velké Británie, které jsou v následujících třech letech připraveny za tyto technologie zaplatit přibližně 15 milionů eur.

  19.12.16
  Číst dále >
 • Odborníci ze Západočeské univerzity pomohli restaurovat Třebechovický betlém

  Výzkumníci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni se podíleli na restaurování národní kulturní památky – Třebechovického Proboštova betlému. V květnu letošního roku zprovoznili nový pohon a koncem listopadu dokončili instalaci zabezpečovacího systému. Betlém je nyní připraven ukázat se v celé své kráse návštěvníkům, kteří během adventu zavítají do Třebechovického muzea betlémů.

  09.12.16
  Číst dále >
 • Na koloběžce z kolejí až k umělecké fakultě

  Západočeská univerzita v Plzni umožňuje od letošního září svým studentům a zaměstnancům dopravit se do kampusu prostřednictvím systému sdílení koloběžek – tzv. scoobike sharing. Ve druhé fázi projektu nyní univerzita nechala nainstalovat další dva stojany s koloběžkami, před fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v univerzitním kampusu a před budovu kolejí v Máchově ulici na Borech. Od začátku prosince tak mají zaregistrovaní uživatelé celkově k dispozici 17 koloběžek.

  07.12.16
  Číst dále >
 • Plyšáci znovu zasypou led plzeňské arény

  Ve středu 7. prosince v 18:30 startuje na plzeňském zimním stadionu třetí ročník unikátní akce s názvem „Plyšáková bouře“. Univerzitní hokejový tým Akademici Plzeň se už potřetí pokusí vybrat co nejvíce plyšových hraček pro děti ve Fakultní nemocnici Plzeň. Akademici na domácím ledě přivítají bratislavské Paneuropa Kings, které letos v říjnu porazili těsně 1:0.

  05.12.16
  Číst dále >
 • Hokejovou bitvu plzeňských univerzit poprvé ovládli medici

  Lékařská fakulta UK v Plzni vybojovala první pohár v hokejovém souboji plzeňských univerzit. Ve středu 23. listopadu porazila mužstvo Západočeské univerzity v Plzni 4:2. Z tribun plzeňského zimního stadionu povzbuzovalo své spolužáky 2 500 studentů z obou vysokých škol.

  24.11.16
  Číst dále >
 • Plzeň čeká už čtvrtá bitva univerzit

  Ve středu 23. listopadu od 20 hodin se na plzeňském zimním stadionu rozehraje další ročník unikátního klání Bitva o Plzeň, ve kterém se proti sobě postaví hokejové týmy Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty UK v Plzni.

  21.11.16
  Číst dále >
 • Plzeňští vysokoškoláci společně darovali krev

  Už podvacáté zorganizovali studenti Západočeské univerzity v Plzni a personál Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Plzeň akci na podporu dobrovolného dárcovství krve. Možnost darovat krev s Univerzitním upírem využilo druhý listopadový týden 116 účastníků, přičemž pro 39 z nich to bylo vůbec poprvé.

  16.11.16
  Číst dále >
 • Akademický senát fakulty aplikovaných věd zvolil kandidáta na děkana

  Akademický senát Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni zvolil 14. listopadu kandidáta na děkana na další funkční období. V tajném hlasování uspěla jediná navržená kandidátka, doc. Dr. Ing. Vlasta Radová, která získala 13 hlasů od 17 přítomných senátorů. Po jmenování do funkce rektorem ZČU povede fakultu další čtyři roky, tedy do roku 2021. Funkce děkanky se ujme 1. března 2017. 

  15.11.16
  Číst dále >
 • Oslavy 25 let ZČU vyvrcholily slavnostním akademickým obřadem a setkáním absolventů

  Ve středu 9. listopadu vyvrcholily na Západočeské univerzitě v Plzni celoroční oslavy 25. výročí jejího založení. Odpoledne se uskutečnilo tradiční slavnostní zasedání Vědecké rady ZČU, pořádané každoročně v souvislosti s blížícími se oslavami Dne boje studentů za svobodu a demokracii 17. listopadu. Večer pozvala univerzita své absolventy a významné partnery do budovy fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde byl pro ně připraven koncert Plzeňské filharmonie a další hudební a taneční vystoupení.

  10.11.16
  Číst dále >
 • Festival Cesta ženy – matky podporuje budoucí maminky

  Katedra ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni pořádá 12. listopadu od 9 do 18 hodin pátý ročník tradičního jednodenního festivalu pro veřejnost Cesta ženy – matky na podporu zdravého těhotenství, přirozeného porodu a kontaktního rodičovství. V budově fakulty na náměstí Odboje 18 čekají na návštěvníky přednášky, workshopy, prodejní výstava i bazar potřeb pro děti a rodiče.

  03.11.16
  Číst dále >
 • Univerzitní upír přiletí už po dvacáté

  Ve dnech 7. – 10. 11. 2016 se na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň v ulici 17. listopadu uskuteční jubilejní 20. „semestrník“ tradiční akce s názvem Univerzitní upír, při které nejen studenti, absolventi a vyučující Západočeské univerzity v Plzni společně darují krev. Příležitost k tomu budou mít od pondělí do čtvrtka vždy od 7 do 12 hodin, ve středu dokonce až do 17 hodin.

  02.11.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita zve absolventy na oslavu 25. výročí

  Vyvrcholením celoročních oslav 25. výročí založení Západočeské univerzity v Plzni bude slavnostní večer pro absolventy a partnery univerzity, který se uskuteční ve středu 9. listopadu od 18 hodin v areálu kampusu na Borských polích, v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.

  26.10.16
  Číst dále >
 • Kulturka v centru Plzně přivítá studenty i veřejnost

  Západočeská univerzita v Plzni otevře v úterý 1. listopadu nově zrekonstruované prostory Akademického centra ZČU v Sedláčkově ulici pod názvem Kulturka. Budou sloužit jako klubovna a coworking pro studenty a zaměstnance univerzity, ale uvítají také zájemce z řad široké veřejnosti.

  26.10.16
  Číst dále >
 • Nejlepší studenti plzeňských vysokých škol převzali stipendia

  Vynikající studenti Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni převzali 20. října při slavnostním obřadu v plzeňské Měšťanské besedě stipendia rektora ZČU, Plzeňského kraje a města Plzně.

  20.10.16
  Číst dále >
 • Pedagogická fakulta představí projekt Cesty k inkluzi

  V úterý 18. října od 13.30 hodin se v prostorách Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, Veleslavínova 42 uskuteční veřejné představení projektu Cesty k inkluzi spojené s diskuzí na téma inkluzivní vzdělávání. Akce je součástí celorepublikové kampaně s názvem Týden pro inkluzi, zaměřené na předávání pozitivních příkladů, pořádání besed, workshopů a seminářů.

  14.10.16
  Číst dále >
 • Výzkumný tým ze ZČU významně přispěl k vítězství na prestižní soutěži

  Výzkumný tým z katedry informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni se výrazně podílel na úspěchu partnerské společnosti PALAXO v soutěži konané v rámci celosvětové konference Fujitsu PFU. Zástupci katedry se v září v Londýně zúčastnili slavnostního večera spojeného s předáváním cen.

  14.10.16
  Číst dále >
 • Výstava dětských prací přiblíží vědu, která léčí

  V prostorách výzkumného centra NTIS Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni byla dnes zahájena výstava dětských kreseb zaslaných do soutěže „Věda, který léčí“. Sešlo se  celkem 1 621 prací  z 63 škol. Vybraná díla přiblíží na dvaceti panelech představu dětí o vědě. Výstava zároveň v mírně odlišné podobě probíhá i ve Fakultní nemocnici Plzeň. Soutěž vyhlásilo hnutí Na vlastních nohou – Stonožka v rámci společného projektu s FN Plzeň a Fakultou aplikovaných věd ZČU.

  07.10.16
  Číst dále >
 • Na konferenci v Plzni se sejdou učitelé, kteří jsou "IN"

  Učitelé, studenti a další zájemci o moderní metody výuky pomocí IT technologií se v sobotu 8. října sejdou v prostorách plzeňského Centra robotiky v Cukrovarské ulici na konferenci Učitel IN. Celodenní akci připravila Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci s městem Plzní, Domem digitálních dovedností a Centrem robotiky.

  05.10.16
  Číst dále >
 • Univerzita zve na Pivo s rektorem

  Speciální várka světlého ležáku EXCELENT se bude čepovat 5. října od 16 hodin v areálu Plzeňského Prazdroje, kam pozvala Západočeská univerzita v Plzni především své studenty na akci Pivo s rektorem. Pokračuje tím v oslavách 25. výročí svého založení. Akci na horním nádvoří plzeňského pivovaru v prostorách konferenčního centra SECESE doprovodí koncert studentských kapel.

  30.09.16
  Číst dále >
 • Fakulta ekonomická se přestěhovala do univerzitního kampusu

  Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni se během letních prázdnin přestěhovala z Husovy ulice do univerzitního kampusu na Borech. Nový semestr zahájila ve zrekonstruovaných prostorách budovy Univerzitní 22, které oficiálně slavnostně otevřela v úterý 27. září.

  27.09.16
  Číst dále >
 • Studenti mohou jezdit do univerzitního kampusu na koloběžkách

  Západočeská univerzita v Plzni letos slaví 25. narozeniny, a tak v novém semestru přichází s překvapením, na kterém se výrazně podílela. Jedná se o „scoobike sharing“, tedy sdílení koloběžek, které studenti mohou začít využívat od 26. září. Stojany s koloběžkami jsou umístěny v kampusu ZČU a na konečné tramvaje č. 4 na Borech.

  26.09.16
  Číst dále >
 • Univerzitě zazpívá k narozeninám Dan Bárta

  Koncertem Dana Bárty a kapely Illustratosphere pokračují letošní oslavy 25. výročí založení Západočeské univerzity v Plzni. Zpěvák vystoupí ve středu 19. října od 21 hodin v areálu DEPO2015.

  21.09.16
  Číst dále >
 • Fakulta zdravotnických studií otevřela Centrum zdraví

  Na Fakultě zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni funguje od dnešního dne Centrum zdraví, které bude veřejnosti nabízet poradenské služby, cvičení, kurzy a různá vyšetření. Působit bude v obou budovách fakulty, tedy v Tylově 59 a na nám. Odboje 18.

  19.09.16
  Číst dále >
 • Přijďte si hrát s vědou a technikou, zve univerzita

  Také v roce, kdy si připomíná 25. výročí svého založení, pořádá Západočeská univerzita v Plzni Dny vědy a techniky. 11. ročník proběhne v pátek a v sobotu 9. a 10. září již tradičně na plzeňském náměstí Republiky. Na své si zde přijdou nejen děti, ale také jejich rodiče.

  06.09.16
  Číst dále >
 • Rektor ZČU uvařil s plzeňským sládkem pivo pro své studenty

  Plzeňský sládek dnes uvařil společně s rektorem Západočeské univerzity Miroslavem Holečkem a generálním ředitelem Plzeňského Prazdroje Paolem Lanzarottim výjimečnou várku piva Excelent. Světlý ležák bude nyní podle klasické receptury měsíc zrát, aby byl připraven na slavnostní ochutnávku při příležitosti oslav výročí univerzity.

  05.09.16
  Číst dále >
 • V Plzni se poprvé koná mezinárodní konference zaměřená na dálkový archeologický průzkum

  Ve dnech 7.–9. září se v České republice poprvé uskuteční mezinárodní konference o dálkovém průzkumu v archeologii. Organizuje ji katedra archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni, která se dálkovému archeologickému průzkumu dlouhodobě věnuje nejvíce. V přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni se očekává přibližně 80 účastníků.

  05.09.16
  Číst dále >
 • V Plzni se sejdou odborníci na leteckou archeologii z celého světa

  Ve dnech 7.–9. září se v České republice poprvé uskuteční mezinárodní konference o dálkovém průzkumu v archeologii. Konferenci organizačně zajišťuje katedra archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni, která se v rámci vysokoškolských archeologických pracovišť u nás věnuje dálkovému archeologickému průzkumu nejvíce. V přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni se očekává přibližně stovka účastníků.

  09.08.16
  Číst dále >
 • Letní školy na ZČU v srpnu

  Také v srpnu a na začátku září pokračují v kampusu Západočeské univerzity v Plzni letní školy.


  03.08.16
  Číst dále >
 • Studentský tým obstál s novou formulí na závodech ve Velké Británii

  Studentský Racing Team Pilsen ze Západočeské univerzity v Plzni se ve dnech 14.–18. července zúčastnil mezinárodního závodu Formula Student ve Velké Británii na slavném okruhu Silverstone.  Zařadil se tak mezi 110 univerzitních týmů z 30 zemí a jeho členové měli možnost setkat se s více než 3000 studenty z celého světa. Tým získal celkem 490,7 bodů z možných 1000 a celkově se umístil na výborném 22. místě.

  22.07.16
  Číst dále >
 • Studenti Západočeské univerzity v Plzni spolupracují s Czech-American TV

  Západočeskou univerzitu v Plzni navštívil 14. července americký producent českého původu John Honner, zakladatel nekomerční stanice Czech-American TV, která zviditelňuje Českou republiku v zámoří a již několik let pravidelně spolupracuje se studenty a pracovníky plzeňské univerzity.

  14.07.16
  Číst dále >
 • ArtCamp láká stovky účastníků z ČR i ze zahraničí

  Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků, pro něž výtvarné kurzy představují nejen příjemné zpestření léta, ale i možnost naučit se různým výtvarným technikám, vyzkoušet svůj um v různých oborech umění a designu, nebo rozvinout svůj talent pod vedením významných umělců. Nabízí také kurzy orientované na přípravu ke studiu na vysokých uměleckých školách. Naleznete zde tedy kurzy vhodné pro širokou veřejnost od začátečníků po pokročilé, kurzy pro budoucí studenty uměleckých oborů i kurzy pro studenty stávající a pro zralé umělce.


  11.07.16
  Číst dále >
 • Mezinárodní letní jazyková škola přivítá studenty z 21 zemí

  Na Západočeské univerzitě v Plzni začal v pondělí 11. července 27. ročník Mezinárodní letní jazykové školy, která potrvá až do 29. července. Letní škola nabízí řadu jazykových kurzů pro děti a dospělé.

  11.07.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita vybojovala na Českých akademických hrách 23 medailí

  Západočeskou univerzitu v Plzni letos reprezentovalo na 15. Českých akademických hrách v Pardubicích ve dnech 26. června – 1. července 149 sportovců. Ti pro naši univerzitu vybojovali 13 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medailí. Celkem si tedy ZČU připsala zisk 23 cenných kovů v individuálních i kolektivních sportech a v silné konkurenci 47 českých vysokých škol skončila celkově na 7. místě.

  07.07.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita uzavřela smlouvu o spolupráci s bavorskou odbornou školou

  Západočeská univerzita v Plzni uzavřela 1. července smlouvu o spolupráci se Státní odbornou školou v bavorském Wiesau. Na rektorátu ZČU ji podepsali rektor Miroslav Holeček a ředitel BSZ Wiesau Wolfgang Eckstein.

  01.07.16
  Číst dále >
 • UWB Racing Team Pilsen přichází s vozem pro sezónu 2016

  Studentský tým složený ze zástupců čtyř fakult Západočeské univerzity v Plzni se po dvouleté pauze vrací zpět na závodní okruh. 30. června představil v univerzitním areálu na Borských polích veřejnosti a partnerům vůz UWB03. Nová formule je oproti minulému modelu výrazně lehčí, modernější, a tím i konkurenceschopnější.

  30.06.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita dosud obdržela 13 tisíc přihlášek

  Západočeská univerzita v Plzni eviduje k dnešnímu dni 13 315 přihlášek ke studiu bakalářských a magisterských programů. Jejich počet zatím není konečný – některé fakulty už vyhlásily druhá kola přijímacího řízení.

  30.06.16
  Číst dále >
 • Cenu Františka Křižíka obdržela Dana Drábová

  Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni udělila již potřetí Cenu Františka Křižíka za celoživotní přínos v oboru elektrotechniky. 28. června ji z rukou děkana Jiřího Hammerbauera v plzeňské Měšťanské besedě převzala jaderná fyzička Dana Drábová.

  28.06.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita otevřela výzkumné centrum RICE

  Západočeská univerzita v Plzni slavnostně otevřela ve středu 15. června ve svém areálu na Borských polích za přítomnosti místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a dalších významných hostů Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE).

  16.06.16
  Číst dále >
 • V Plzni diskutují odborníci o tištěné elektronice a chytrých textiliích

  Katedra technologií a měření Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni pořádá v těchto dnech mezinárodní konferenci „International Spring Seminar on Electronics Technology – ISSE 2016“. Konference probíhá od 18. do 22. května v Parkhotelu Plzeň a účastní se jí 120 hostů ze 14 zemí světa.

  19.05.16
  Číst dále >
 • Mezinárodní konference připomene 60 let jaderné energetiky

  Šedesáti letům jaderného průmyslu v Česku a 65 letům vysokého technického školství v Plzni se věnuje mezinárodní konference, která se bude konat 12. a 13. května v Angelo Hotel Pilsen. Společně ji pořádají ŠKODA JS a Západočeská univerzita v Plzni.

  11.05.16
  Číst dále >
 • Plzeňské rozhovory se zaměří na soužití člověka a stroje

  Druhý obnovený ročník Plzeňských rozhovorů II se uskuteční ve čtvrtek 12. května od 10 do 17 hodin v Moving Station v Plzni na Jižním Předměstí. Letošní téma zní: „Člověk a stroj: soužití, nebo souboj?“ Akci připravilo americké centrum US Point při Ústavu jazykové přípravy ZČU ve spolupráci s velvyslanectvím USA a je součástí oslav 25. výročí založení Západočeské univerzity v Plzni.

  09.05.16
  Číst dále >
 • Budovu právnické fakulty rozzáří videomapping

  K letošním 25. narozeninám si Západočeská univerzita v Plzni nadělí ve středu 11. května od 21 hodin originální videomapping nazvaný Maják vědění. Digitální projekci na budově právnické fakulty doplní živé vystoupení Plzeňského fanfárového souboru.

  09.05.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita otevřela galerii na zámku v Nečtinech

  Západočeská univerzita v Plzni otevřela 5. května novou galerii v prostorách ubytovacího a školicího zařízení Nečtiny, které se nachází v místním zámku. Expozice o historii zámku a jeho majitelích je přístupná veřejnosti. K dispozici jsou rovněž ubytovací a stravovací kapacity střediska, které letos nově nabízí posezení na terase s grilem.

  05.05.16
  Číst dále >
 • Pedagogická fakulta má 35 akreditovaných oborů

  Akreditační komise projednala na svém dubnovém zasedání upravenou a doplněnou žádost o akreditaci Fakulty pedagogické ZČU, akceptovala vypořádání připomínek a u většiny oborů zrušila návrh omezení akreditace, spočívající v zákazu přijímat nové studenty do 1. ročníku od akademického roku 2017/2018.

  29.04.16
  Číst dále >
 • Konference přiblíží pohledy sester a studentek ošetřovatelství

  Katedra ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni pořádá 4. května již 7. ročník celostátní konference Cesta poznávání a vzdělávání v ošetřovatelství. Letošní téma zní „Pohledy sester a studentek ošetřovatelství“. Kromě studentů zdravotnických fakult je akce určena také všeobecným sestrám, porodním asistentkám a osobám vzdělávajícím studenty v nelékařských zdravotnických oborech.

  28.04.16
  Číst dále >
 • Fakulta aplikovaných věd má novou katedru

  Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni zřídila 1. dubna novou katedru geomatiky. Vznikla z oddělení geomatiky, které bylo v uplynulých dvaceti letech součástí katedry matematiky. Geomatika se zabývá sběrem, distribucí, ukládáním, analýzou, zpracováním a prezentací geografických dat.

  19.04.16
  Číst dále >
 • Univerzita zve na Běh s rektorem

  Západočeská univerzita v Plzni letos slaví 25 let. Oslavy zahájila 16. března vyvěšením praporů na univerzitní budovy a na středu 27. dubna připravila první z řady akcí, do kterých se může zapojit i veřejnost – Běh s rektorem. Štafetový závod dvoučlenných týmů v délce 1,5 km odstartuje v 16.30 v kampusu na Borských polích.

  18.04.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita hostila setkání výrobců pasivních součástek a senzorů

  Západočeská univerzita v Plzni uspořádala ve dnech 7. a 8. dubna v prostorách elektrotechnické fakulty 5. ročník setkání výrobců pasivních součástek a senzorů působících v České republice. Akce napomáhá vytvářet nové kontakty, příležitosti a myšlenky, sdílet informace a prohlubovat vzájemnou spolupráci.

  15.04.16
  Číst dále >
 • Odborníci z plzeňské univerzity a fakultní nemocnice budou spolupracovat na výzkumu závažné choroby

  Výzkumné centrum NTIS Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a Dětská klinika Fakultní nemocnice Plzeň zahájily spolupráci na vývoji aplikace, která bude napomáhat v diagnostice, léčbě, a především výzkumu Crohnovy choroby u dětí. Financování výzkumu podpoří hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, které iniciovalo výtvarnou soutěž dětí z mateřských, základních a středních škol z celé České republiky pod názvem „Věda, která léčí“. Děti, které nechtějí malovat obrázek, mohou zaslat esej na téma „ Jak bude vypadat věda ve 22. století?“

  14.04.16
  Číst dále >
 • Přehled letních škol 2016

  O prázdninách se na Západočeské univerzitě v Plzni opět rozběhnou oblíbené letní školy. Letos mohou zájemci vybírat z nabídky devíti škol orientovaných na cizí jazyky, design, techniku či informatiku. Letní školy se zaměřují na nejrůznější věkové skupiny, od žáků základních škol přes středoškoláky a vysokoškoláky až po širokou veřejnost. Do kurzů je možné hlásit se již nyní.


  07.04.16
  Číst dále >
 • Na Západočeské univerzitě se setkali rektoři z českých a saských univerzit

  Západočeská univerzita v Plzni hostila 15. března v univerzitním areálu na Borech setkání rektorů a dalších zástupců českých a saských univerzit. Cílem bylo představit společné česko-saské projekty a posílit možnosti vzájemné spolupráce.

  16.03.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita otevřela první online kurzy pro veřejnost

  Západočeská univerzita v Plzni se připojila k Týdnu otevřeného vzdělávání nabídkou zdarma dostupných on-line kurzů. První otevřený kurz, zaměřený na komunikaci s lidmi, zpřístupnila koncem loňského roku na platformě seduo.cz. Za první dva měsíce se do kurzu přihlásily téměř tři tisíce lidí.

  10.03.16
  Číst dále >
 • Na Veletrhu pracovních příležitostí se představí rekordní počet firem

  Ve středu 16. března se uskuteční již 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni, počtem vystavovatelů největší akce svého druhu v České republice. Letošního ročníku se zúčastní rekordní počet firem – v budovách univerzitního kampusu ZČU na Borských polích se představí na 160 vystavovatelů.

  09.03.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita slaví 25. narozeniny

  Západočeská univerzita v Plzni dovrší 28. září dvacet pět let své existence. Pro letošní rok proto připravila řadu akcí určených studentům, absolventům i široké veřejnosti.

  25.02.16
  Číst dále >
 • Informace k přijímacímu řízení do Bc. a Mgr. oborů

  Přehled termínů pro odevzdání přihlášek a další informace k přijímacímu řízení na ZČU najdete v přiložené tabulce.

  24.02.16
  Číst dále >
 • Vyjádření ke stanovisku akreditační komise ohledně akreditace Fakulty pedagogické ZČU

  Akreditační komise projednala na svém únorovém zasedání žádost o reakreditaci studijních programů Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni a identifikovala některé problémy, týkající se zejména jejich personálního zabezpečení.

  18.02.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita v Plzni zahajuje distribuci e-publikací

  Vydavatelství Západočeské univerzity v Plzni navázalo na začátku letošního roku spolupráci se společností EBSCO Information Services, a rozšířilo tak dosavadní cesty distribuce svých publikací. Elektronické publikace bude nyní nabízet prostřednictvím serveru EBSCO eBooks a postupně plánuje jejich nabídku rozšiřovat.

  17.02.16
  Číst dále >
 • Strojní fakulta připraví odborníky pro automotive průmysl

  Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni uspořádala ve čtvrtek 11. února Automotive Day, během něhož se zájemcům o studium představily firmy zaměřené na automotive průmysl. V příštím akademickém roce totiž otevře na základě požadavků z praxe nové studijní zaměření Servis a diagnostika silničních vozidel, které připraví odborníky právě pro tuto oblast.

  12.02.16
  Číst dále >
 • Hasiči založili v kampusu cvičný požár a testovali chytrý zásahový oblek

  V areálu kampusu Západočeské univerzity v Plzni na Borech dnes proběhlo ve spolupráci s příslušníky Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje představení další vývojové generace chytrého zásahového oděvu, rukavice a bot. Tyto ochranné oděvy vyvinuli výzkumníci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické ZČU v rámci společného projektu se společnostmi VOCHOC, Holík International, Elitronic  a Applycon. Prezentace se zúčastnili členové hodnoticí komise tendru Smart@Fire z Belgie, která vybírá dodavatele zásahových oděvů zejména pro belgické hasiče.

  09.02.16
  Číst dále >
 • Malí absolventi dostanou diplom z Dětské univerzity

  Desítky školáků si vyzkoušely, jaké to je, studovat na vysoké škole. Druhý ročník Dětské univerzity uspořádala na podzim Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni. Promoce 43 malých absolventů se uskuteční 11. února od 16 hodin v aule Fakulty pedagogické ZČU v Jungmannově ulici 1.

  05.02.16
  Číst dále >
 • Výzkumné centrum RTI pořídilo vybavení pro rozvoj technologií obrábění

  Regionální technologický institut (RTI), výzkumné centrum Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni, úspěšně ukončil projekt „Rozvoj technologií obrábění v RTI“, financovaný z Operačního programu Výzkum, vývoj a inovace (OP VaVpI). Projekt umožnil pořídit vybavení pro výzkum obrobitelnosti žárových nástřiků a laserových návarů na funkčních tvarově složitých plochách. Rozvíjí tak výzkumný program „RTI 4 – Výzkum a vývoj technologií obrábění“.

  25.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě právnické 27. 1.

  Fakulta právnická Západočeské univerzity v Plzni uspořádá ve středu 27. ledna Den otevřených dveří. Zájemci se mohou vydat v době od 10 do 14 hodin do budovy fakulty v Sadech Pětatřicátníků 14. V posluchárně PC 408 pro ně budou připraveny informace o studiu a několik odborných přednášek.

  21.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě aplikovaných věd 27. 1.

  Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni otevře zájemcům o studium i široké veřejnosti dveře dokořán ve středu 27. ledna. V době od 8.30 do 14 hodin zde budou probíhat interaktivní prohlídky výukových a laboratorních prostor. V kongresovém sále US 217 se uchazeči od děkana fakulty v 9 a v 11 hodin dozvědí bližší informace o přijímacím řízení, možnostech studia a uplatnění absolventů.

  21.01.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita získala 20 milionů z programu TAČR

  Oddělení transferu technologií Západočeské univerzity v Plzni připravilo projekt s názvem „Podpora komerčních příležitostí ZČU“ do programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA, který loni v červenci vyhlásila Technologická agentura České republiky (TAČR). Žádost ZČU se umístila mezi jedenácti úspěšnými projekty výzkumných organizací v České republice, které TAČR podpoří.

  15.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě elektrotechnické 21. 1.

  Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni pořádá Den otevřených dveří ve čtvrtek 21. ledna od 10 do 16 hodin. Návštěvníci se budou moci poprvé podívat i do unikátní halové laboratoře nového výzkumného centra RICE.

  14.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě zdravotnických studií 20. 1.

  Letošní Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni proběhne ve středu 20. ledna. V době od 9 do 16 hodin mohou zájemci navštívit fakultu v prostorách Tylovy 59, kde sídlí katedra záchranářství a technických oborů a katedra teoretických oborů, nebo na náměstí Odboje 18, kde najdou katedru fyzioterapie a ergoterapie, katedru ošetřovatelství a porodní asistence.

  14.01.16
  Číst dále >
 • Dny otevřených dveří na fakultě ekonomické 19. a 22. 1.

  Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni přivítá zájemce o studium v úterý 19. ledna v univerzitním kampusu ZČU v Plzni na Borech, Univerzitní 26 a v pátek 22. ledna v budově fakulty v Chebu, Hradební 22.

  14.01.16
  Číst dále >
 • Západočeská univerzita úspěšně dokončila projekt RICE

  V závěru roku 2015 dokončila Západočeská univerzita v Plzni realizační fázi projektu na vybudování moderního regionálního výzkumného centra v rámci elektrotechnické fakulty. V prosinci byla úspěšně zkolaudována nová budova a během prvního čtvrtletí letošního roku čeká výzkumníky stěhování a zařizování jednotlivých laboratoří. Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) tak vstoupilo do další etapy svého vývoje – fáze udržitelnosti.

  12.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě pedagogické 15. 1.

  Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni otevře dveře dokořán v pátek 15. ledna. Uchazeče přivítá v budovách ve Veleslavínově, Klatovské ulici  a také na Chodském náměstí v době od 8 do 16 hodin. Budou si moci prohlédnout prostory pro výuku, sledovat ukázky práce kateder či zábavné experimenty v laboratořích.

  07.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří ústavu jazykové přípravy 14. 1.

  Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni zve veřejnost na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 14. ledna od 9 do 17 hodin v areálu ZČU na Borech v budově Univerzitní 22. Návštěvníci zde budou moci zavítat do Ruského centra a US Pointu nebo si otestovat svoji jazykovou úroveň.

  07.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě strojní 14. 1.

  Tradiční lednový Den otevřených dveří Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni se letos uskuteční ve čtvrtek 14. ledna od 9 hodin v univerzitním areálu na Borech v budově fakulty.

  07.01.16
  Číst dále >
 • Den otevřených dveří na fakultě filozofické 11. 1.

  Fakulta filozofická Západočeské univerzity v Plzni letos připravila den otevřených dveří na pondělí 11. ledna. Setkání se zájemci o studium proběhne od 15 hodin v místnosti č. 319  v budově fakulty v Sedláčkově ulici 15. Program doplní ukázky práce kateder, prohlídka budovy a představení vědecko-výzkumné činnosti fakulty.

  07.01.16
  Číst dále >
 • Jsme připraveni na soužití s chytrými stroji?

  Západočeská univerzita v Plzni pořádá od 18. do 21. ledna na zámku v Nečtinech již 17. ročník výjezdního interdisciplinárního semináře. Letos je určen všem, kdo se chtějí dozvědět, jak do našeho života zasahují a budou zasahovat chytré stroje.

  06.01.16
  Číst dále >

Patička