Tiskové zprávy 2017

Plzeňský tým získal v závodě studentských formulí 7. místo

Studentský Racing Team Pilsen ze Západočeské univerzity v Plzni se ve dnech 2.–6. srpna zúčastnil mezinárodního závodu Formula Student Czech Republic. Soutěž se konala na polygonu mosteckého autodromu, kam dorazilo celkem 33 týmů se spalovacím motorem z celé Evropy. Plzeňský tým dokončil závěrečnou vytrvalostní disciplínu na 22 km na výborném 4. místě, což mu v soutěži zajistilo celkové 7. místo s počtem 637 bodů. Navázal tak na svůj výsledek z předchozího závodu Formula Student Italy 2017, kde skončil čtvrtý.

„Celý závod provázela díky domácímu prostředí velmi příjemná atmosféra – vytvořili ji zejména naši fanoušci, kteří nás přijeli podpořit. Náš vůz dokončil všechny disciplíny bez technických problémů. Velmi cenné je pro nás 4. místo ve vytrvalostním závodě – je to zatím náš nejlepší výsledek v této disciplíně,“ uvedl člen týmu Michal Skovajsa.

Přestože je jen několik dní po posledním závodě, plzeňský tým už zahájil přípravu na novou sezónu. „Abychom mohli v příštím roce vylepšit svoje výsledky, začali jsme již s vývojem nového vozu UWB05. Zaměříme se především na zlepšení statických disciplín a odlehčení vozu,“ řekl nový týmový kapitán pro rok 2017 Martin Mrázek.

Výsledky plzeňského týmu v závodě Formula Student Czech Republic 2017:

Acceleration:                     6. místo

Skid Pad:                           6. místo