Přejít k obsahu


Design of derivative-free smoothers and predictors

Citace:
ŠIMANDL, M., DUNÍK, J. Design of derivative-free smoothers and predictors. In Preprints of the 14th IFAC Symposium on System Identification. Newcastle: IFAC, 2006. s. 1-6.
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Design of derivative-free smoothers and predictors
Rok vydání: 2006
Místo konání: Newcastle
Název zdroje: IFAC
Autoři: Miroslav Šimandl , Jindřich Duník
Abstrakt CZ: Článek se zabývá lokálními přístupy k odhadu stavu nelineárních systémů. Nejprve jsou připomenuty techniky využívané pro návrh lokálních filtrů, a to transformace charakteristických bodů a Stirlingova polynomiální interpolace. Tyto techniky jsou pak použity pro návrh bezderivačních vyhlazovacích a prediktivních algoritmů. V článku jsou také analyzovány společné vlastnosti různých vyhlazovacích algoritmů. Dosažené teoretické výsledky jsou v závěru ilustrovány na příkladu.
Abstrakt EN: Local state estimation approaches for nonlinear stochastic systems are treated. The unscented transformation and the Stirling's polynomial interpolation, used in the design of the derivative-free Kalman filters, are briefly discussed. These approximation techniques are exploited to the design of the derivative-free smoothers and predictors. Some aspects of the different types of the derivative-free smoothers are analysed. The estimation qualities of the proposed estimators are illustrated in a numerical example.
Klíčová slova

Zpět

Patička