Přejít k obsahu


Regionální vozidla jako technický systém a jejich hodnocení

Citace:
HELLER, P., HOSNEDL, S. Regionální vozidla jako technický systém a jejich hodnocení. Nová železniční technika, 2006, roč. 14, č. 3, s. 9-18. ISSN: 1210-3942
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Regional vehicles as a technical system and their evalution
Rok vydání: 2006
Autoři: Petr Heller , Stanislav Hosnedl
Abstrakt CZ: Článek informuje o impulzech, které po 1. světové válce cedly k vývoji lehkých kolejových vozidel. Před řešením podobného úkolu stojí železniční průmysl také dnes. Výsledkem je vozidlo s vysokými užitnými vlastnostmi tzv. regionální vozidlo. Výzkumné centrum kolejových vozidel se zabývá zhodnocením těchto vozidel jako technických systémů. V tabulkách jsou srovnávány parametry vozidel od různých výrobců.
Abstrakt EN: The paper informs on impulses which led to the development of light rail vehicles after the WW1. The railway industry has to solve a similar problem even now. The development resulted in the rail vehicle with higher service characteristics designated as a regional vehicle. The Rail Vehicles Research Centre evaluated these vehicles as a technical system. In the tables there are compared vehicle parameters of some manufacturers.
Klíčová slova

Zpět

Patička