Přejít k obsahu


Zvyšování účinnosti bucharů adaptivním řízením jeho úderu

Citace:
ČECHURA, M., KUBEC, V. Zvyšování účinnosti bucharů adaptivním řízením jeho úderu. In Form 2006. Brno: University of Technology, 2006. s. 1-6. ISBN: 80-214-3231-4
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Increasing of power hammer efficiency via adaptive control of impact
Rok vydání: 2006
Místo konání: Brno
Název zdroje: University of Technology
Autoři: Milan Čechura , Václav Kubec
Abstrakt CZ: Práce na bucharech je značně závislá na dynamickém řešení celého jeho pracovního systému. Značné ztráty jsou spojeny se ztrátami šabotovými. Obecně platí zásada - čím hmotnější šabota, tím větší účinnost. Současné ztráty by bylo možno zmenšit, pokud bychom na buchar nahlíželi jako na správně dynamicky laděnou soustavu. Při jejím ladění tak, aby se dynamické účinky pro práci bucharu opimalizivaly, by se jeho účinnost práce zlepšila. K tomuto cili může vést adaptivní řízení práce bucharu.
Abstrakt EN: There is an important independence between hammer operation and dynamic optimisation whole system. Important loses are associated with anvil block loses(efficiency). General rule says that with higher weight of anvil block there is better efficiency. Loses can be decreased by precise harmonisation of all parts of system. Dynamic interaction between anvil hammer, forget piece and ram is very difficult to describe. Adaptive control of power hammer system can led into better efficiency.
Klíčová slova

Zpět

Patička