Přejít k obsahu


Business Intelligence pro řízení diagnostických procesů

Citace:
TUPA, J., STEINER, F., BASL, J. Business Intelligence pro řízení diagnostických procesů. In Diagnostika '07. Plzeň: Západočeská univerzita, 2007. s. 259-263. ISBN: 978-80-7043-557-1
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Business Intelligence for diagnostics processes control
Rok vydání: 2007
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Západočeská univerzita
Autoři: Jiří Tupa , František Steiner , Josef Basl
Abstrakt CZ: Podpora procesního řízení pomocí informačních systémů a technologií má v současné době nezastupitelnou úlohu pro efektivní zavádění procesního řízení v praxi. Důležitá je v tomto pohledu podpora manažerských a analytických úloh, zejména v souvislosti se zpracováním velkých množství dat, které lze identifikovat i v oblasti procesního řízení diagnostiky. Business Intellegence pak představuje řešení, které se začíná pro tyto účely uplatňovat. Proto cílem příspěvku bude popis možných přínosů Business Intelligence pro řízení procesů v diagnostice a praktická ukázka aplikace pro měření výkonnosti procesů v oblasti výroby a diagnostiky desek plošných spojů.
Abstrakt EN: This paper deals with Business Intelligence (BI) application fro diagnostic process control. The main principles and the example of BI application for performance measurement in the printed circuit board manufacture are described in this paper.
Klíčová slova

Zpět

Patička