Přejít k obsahu


Modelling of continual induction hardening in quasi-coupled formulation

Citace:
BARGLIK, J., DOLEŽEL, I., KARBAN, P., ULRYCH, B. Modelling of continual induction hardening in quasi-coupled formulation. In HES-04. Padua: University of Padua, 2004. s. 599-606. ISBN: 88-86281-92-7
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Modelling of continual induction hardening in quasi-coupled formulation
Rok vydání: 2004
Místo konání: Padua
Název zdroje: University of Padua
Autoři: Jerzy Barglik , Ivo Doležel , Pavel Karban , Bohuš Ulrych
Abstrakt CZ: Posuvné indukční kalení ocelových obrobků patří mezi moderní technologie šetrné k životnímu prostředí. Těleso je ohříváno induktorem pohybujícím se malou rychlostí podél jeho povrchu a ohřátá část je vzápětí ochlazena stříkajícím chladicím médiem. Modelování tohoto procesu je nesnadné ze dvou důvodů. Prvním je přítomnost posuvného induktoru a druhým stanovení koeficientu přestupu tepla charakterizujícího konvekci mezi tělesem a směsí vzduchu a chladiva. Na druhé straně, výsledky musí být dostatečně přesné, aby bylo možno předpovědět výslednou tvrdost. Článek předkládá metodiku, podle níž se tento indukční ohřev typický časově a prostorově se měnícím elektromagnetickým a teplotním polem modeluje lehce modifikovaným standardním způsobem, zatímco proces chlazení přibližnou teoreticky-empirickou procedurou založenou na experimentálních datech.
Abstrakt EN: Continual induction hardening of steel workpieses belongs to modern and environmentally friendly industrial technologies.the body is heated by an inductor moving at a low velocity along it and the heated part is then immediately cooled by spraying quenchant.
Klíčová slova

Zpět

Patička