Přejít k obsahu


PUMA - nástroj pro náročné vědecko-technické výpočty i výuku na dosah ruky (s mobilem)

Citace:
GIRG, P. PUMA - nástroj pro náročné vědecko-technické výpočty i výuku na dosah ruky (s mobilem). In 9. setkání učitelů matematiky všech typů a stupňů škol. Plzeň: Vydavatelský servis, 2004. s. 183-189. ISBN: 80-86843-01-7
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: PUMA - a powerful tool for scientific computing and e-learning
Rok vydání: 2004
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Vydavatelský servis
Autoři: Petr Girg
Abstrakt CZ: V příspěvku je představen webový portál umožňující přístup k prostředkům provádějících rozsáhlé vědecko-technické výpočty. Výhoda námi uvedeného řešení spočívá v tom, že uživatel nemusí disponovat ani přislušným sw ani hw a přesto může zpracovávat úlohy vyžadující svým rozsahem paralelní zpracování. Uživateli stačí pouze mít počítač s webovým prohlížečem a přístup na internet, případně mít mobilní telefon podporující JAVu. Díky přpravované rozsáhlé dokumentaci bude náš portál vhodný též pro e-learning.
Abstrakt EN: A new web based service for supercomputing is introduced in our talk. Advantage of our solution consists in the fact that though the user does not need to have any superpowerful hardware nor software, he can process large (system-resources-consuming and often parallelization requiring) problems. The user need only to have either internet acces or a mobile phone supporting JAVA.
Klíčová slova

Zpět

Patička