Přejít k obsahu


Entropy and entropy-based features in signal processing

Citace:
EKŠTEIN, K., PAVELKA, T. Entropy and entropy-based features in signal processing. In Proceedings of the 5th international PhD workshop on systems and control a young generation viewpoint. Balatonfüred: HAS, 2004. s. 40-44. ISBN: 963-311-359-8
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Entropy and entropy-based features in signal processing
Rok vydání: 2004
Místo konání: Balatonfüred
Název zdroje: HAS
Autoři: Kamil Ekštein , Tomáš Pavelka
Abstrakt CZ: Článek se zabývá návrhem a implementací jednoduché, výpočetně nenáročné výkonné metody lokalizace řeči v zašuměném akustickém signálu. Účelem navržené metody je označovat v akustickém signálu okamžiky počátku a konce promluvy. Článek popisuje, jak ze signálu získat entropii a jak dosáhnout zmíněného cíle kooperativním vyhodnocováním dynamických příznaků a příznaků založených na entropii signálu.
Abstrakt EN: This paper is focused on a simple, computationally undemanding, and efficient method of speech localisation in a noisy acoustic signal. The goal of the presented method is to mark the so-called start-point and end-point of the speech in the signal. This paper describes how to extract entropy from the signal and how to achieve the above stated goal by evaluating both entropy-based and dynamic features computed from the analysed signal in a co-operative way.
Klíčová slova

Zpět

Patička