Přejít k obsahu


Západní Čechy od A do Z

Citace:
KUMPERA, J., VIKTORA, V. Západní Čechy od A do Z. 2. vyd. Praha, Plzeň : BETA - Dobrovský, Ševčík, 2003, 373 s. ISBN: 80-7306-060-4
Druh: KNIHA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: West Bohemia from A to Z. Encyclopaedia of history, cultural monuments and nature.
Rok vydání: 2003
Místo konání: Praha, Plzeň
Název zdroje: BETA - Dobrovský, Ševčík
Autoři: Jan Kumpera , Viktor Viktora
Abstrakt CZ: Vlastivědná encyklopedie zahrnuje všechny významné sídelní lokality, památky i přírodně zajímavá místa včetně vodních toků a ploch i chráněné přírody na území dnešního Plzeňského a Karlovarského kraje. Demografické i správní informace stejně jako údaje o ochraně památkového fondu a přírody jsou aktualizovány dle současného stavu, rozšířena je i část věnována významným osobnostem. Základem příručky je heslář obsahující téměř jeden a půl tisíce hesel, zahrnující sumárně na sto tisíc věcných údajů a informací. Doplňkem publikace jsou přehledné tabulky: I.Okresy a města západních Čech, II.Přehled chráněných památek (dle kategorií). III.Přehled chráněné přírody, IV.Vodstvo (řeky, jezera, přehradní nádrže, rybníky). Závěrem je připojen rozsáhlý výběr z literatury a rejstřík osobností udávající místa spojena s jejich pobytem a působením.
Abstrakt EN: This regional encyclopaedia includes in the alphabetical order 15OO entries on historical sites (towns, villages, churches, monasteries, castles etc.) and other places of historical and cultural significance. It includes also entries dealing with protected nature. The topographical entries cover also important personalities associated with the particular sites. Register of personal names is added at the end of the book.
Klíčová slova

Zpět

Patička