Přejít k obsahu


Víceúčelové pneumatické uchopovací zařízení pro robotizované kovářské operace

Citace:
MAŠEK, B., HLAVÁČ, J., DUNÍK, M., ŠTÁDLER, C. Víceúčelové pneumatické uchopovací zařízení pro robotizované kovářské operace. 2008.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Multipurpose pneumatic gripping device for robotic foundry work
Rok vydání: 2008
Název zdroje: Západočeská univerzita
Autoři: Prof. Dr. Ing. Bohuslav Mašek , Ing. Jan Hlaváč Ph.D. , Ing. Miroslav Duník , Ing. Ctibor Štádler
Abstrakt CZ: Pro dosažení stabilních podmínek v technologickém procesu tváření jsou nasazovány pro manipulaci s materiálem roboty. Každý robot musí být pro danou aplikaci vybaven vhodným uchopovacím systémem. Pro robot XYZ ABB, který spolupracuje s modelem kovacího lisu bylo vyvinuto uchopovací zařízení, které umožňuje uchopovat polotovary pro tváření jak ve směru podélné osy, tak ve směru osy příčné. Zařízení je poháněno stlačeným vzduchem a to tak, že rozevření uchopovacích čelistí je prováděno pneumatickým pístem se seřiditelným táhlem. Pneumatický obvod je ovládán ventilem, který je řízen z řídícího systému robota.
Abstrakt EN: Robots are used for manipulating material in the foundry process to achieve stable conditions. Each robot must be equipped with an appropriate gripping system for a specific application. A gripping device for robot XYZ ABB was developed in combination with a model of a foundry press that enables blanks to be gripped either along their axis or across their axis. The device employs air pressure which opens the jaws of the clamp by means of a pneumatic piston with adjustable draw bar. The pneumatic circuit is controlled by a valve that is controlled by the robot?s control system.
Klíčová slova

Zpět

Patička