Přejít k obsahu


Chlazení nově navrženého asynchronního stroje

Citace:
PECHÁNEK, R., KINDL, V. Chlazení nově navrženého asynchronního stroje. In Elektrické pohony. Praha: Český svaz vědeckotechnických společností, 2009. s. 1-7. ISBN: 978-80-02-02151-3
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Cooling system of newly designed machine
Rok vydání: 2009
Místo konání: Praha
Název zdroje: Český svaz vědeckotechnických společností
Autoři: Ing. Roman Pechánek , Ing. Vladimír Kindl
Abstrakt CZ: Práce se zabývá návrhem chlazení speciálního stroje pracujícího ve výbušném prostředí. Design byl navržen s ohledem na zlepšení tepelné výměny při minimálním tlakovém úbytku.
Abstrakt EN: This paper deals with aspiration to offer a special cooling system for enclosed induction machines which operates in explosive conditions. This is particularly relevant to electric devices in powerplant, or other predisposed applications, where machine arrangement comlexity has to be kept to a minimum. A new design was developed to improve heat exchange with a low-pressure drop. A new internal fan was developed to match internal airflow requirements and cooler characteristics and reduce noise.Heat is dissipated much more efficiently due to a redesign in the internal air flow circuit configuration which increases the heat exchange area and air flow.
Klíčová slova

Zpět

Patička