Přejít k obsahu


Innovations in Machine Elements Education at the University of West Bohemia in Pilsen

Citace:
HOSNEDL, S., KRÁTKÝ, J., KRÓNEROVÁ, E. Innovations in Machine Elements Education at the University of West Bohemia in Pilsen. In 50. Medzinárodná vedecká konferencia katedier častí a mechanizmov strojov. Žilina: Žilinská univerzita, 2009. s. 82. ISBN: 978-80-554-0080-8
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Innovations in Machine Elements Education at the University of West Bohemia in Pilsen
Rok vydání: 2009
Místo konání: Žilina
Název zdroje: Žilinská univerzita
Autoři: Prof. Ing. Stanislav Hosnedl CSc. , Doc. Ing. Jaroslav Krátký Ph.D. , Ing. Eva Krónerová Ph.D.
Abstrakt CZ: Příspěvek je zaměřen na teoretickou, metodickou, aplikační a počítačovou podporu výuky konstruování a hodnocení obecných a vybraných speciálních strojních částí. Základnu probíhajících inovací tvoří výukové a studijní podklady. Strojní části jsou v nich přehledně uspořádány podle svých hlavních funkcí, pracovních principů a způsobů, přičemž poznatky o jednotlivých kategoriích a typech jsou analogickým způsobem roztříděné a strukturované. Tuto teoretickou a metodickou část doplňují výpočtové moduly zpracované formou Case Study v softwaru Inventor od společnosti Autodesk a sbírka tradičně i počítačově řešených příkladů.
Abstrakt EN: Knowledge and Computer Aided support of design engineering of machine elements is a significant prerequisite for increasing professionalism, understanding and attractiveness of engineering studies. The introduced concept and its innovations stem from the transparent, user-friendly structuring of machine elements according to their dominant functions, working principles and modes, and possibly to key partial functions, while knowledge about any of them is structured in an analogous way based on the theory of technical systems. A collection of traditional and CA Case Studies is being developed to accomplish the theoretical and methodical part.
Klíčová slova

Zpět

Patička