Přejít k obsahu


O plzeňském pivu a spotřební dani

Citace:
JÁNOŠÍKOVÁ, P. O plzeňském pivu a spotřební dani. In Finanční právo de lege ferenda. Plzeň: Západočeská univerzita v Plzni, 2009. s. 37-49. ISBN: 978-80-7043-814-5
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Pilsen beer and Consumer´s Tax
Rok vydání: 2009
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: JUDr. Petra Jánošíková Ph.D.
Abstrakt CZ: Stať se zabývá historií a současností vaření piva v Plzni a jeho legislativní úpravou. Město Plzeň má dlouhou tradici, coby město várečné. Pivo je považováno téměř za ?národní nápoj? a Plzeňané jsou na tuto tradici patřičně hrdí. Každý den se v Česku vypije bezmála 2 miliony lahví piva z portfolia Plzeňského Prazdroje, jenž je v současnosti největším reprezentantem plzeňské produkce piva a zároveň členem společnosti SABMiller plc ., co se výstavu týče, druhé největší globální pivovarnické společnosti na světě, se smlouvami na účast na vaření piva nebo jeho distribuci ve více než 60 zemích na pěti kontinentech.
Abstrakt EN: The article deals with history of pilsen beer and his legislative adjustment from Middle Ages to the present. Pilsen is an old city with rich history. When the Bavarian brewer Josef Groll brewed the first batch of beer on 5th October 1842, he could hardly have imagined the glorious history he had instigated. The Pislner Urquell brand has become a synonym for one of the best and most distinctive beers in the world.
Klíčová slova

Zpět

Patička