Přejít k obsahu


Lokality velmi vzácného choroše síťkovce trojbarvého - daedaleopsis tricolor - v České republice

Citace:
KOTLABA, F., POUZAR, Z., KOUT, J. Lokality velmi vzácného choroše síťkovce trojbarvého - daedaleopsis tricolor - v České republice. Mykologické listy, 2010, roč. 20, č. 113, s. 20-22. ISSN: 1213-5887
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Localities of a very rare polypore Daedaleopsis tricolor in the Czech Republic
Rok vydání: 2010
Místo konání: Praha
Název zdroje: Česká vědecká společnost pro mykologii
Autoři: null Kotlaba , null Pouzar , Mgr. Jiří Kout
Abstrakt CZ: V České republice známe pouze deset lokalit velmi vzácného choroše síťkovce trojbarvého. Prvně zjištěná lokalita se nachází v Malé Morávce-Karlově západně od Bruntálu v Hrubém Jeseníku na severní Moravě, kde byl tento choroš nalezen v roce 1969, zatímco tři lokality jsou v Praze a šest jich leží v západních Čechách a kromě prvé všechny byly zjištěny až v letech 2006?2010. Na Slovensku, v Polsku a v západním Německu je však tento choroš známý z řady lokalit.
Abstrakt EN: Daedaleopsis tricolor (Pers.) Bondartsev et Singer is known in the Czech Republic from only ten localities: Malá Morávka-Karlov near Bruntál, Hrubý Jeseník Mts., North Moravia, from five localities in West Bohemia, mostly around Plzeň, and from three localities in Praha. In Bohemia it occurs chiefly on dead Prunus avium. However, in neighbouring W Germany, Poland and Slovak Republic this polypore is reported from higher number of localities.
Klíčová slova

Zpět

Patička