Přejít k obsahu


Preparing a representative dataset by using a workplace for experimental brake systems testing

Citace:
KOHLSCHÜTTER, T., HEROUT, P. Preparing a representative dataset by using a workplace for experimental brake systems testing. In Industrial Simulation Conference 2011. Ghent: Reproduct NV, 2011. s. 38-42. ISBN: 978-90-77381-63-2
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Preparing a representative dataset by using a workplace for experimental brake systems testing
Rok vydání: 2011
Místo konání: Ghent
Název zdroje: Reproduct NV
Autoři: Ing. Tomáš Kohlschütter , Doc. Ing. Pavel Herout Ph.D.
Abstrakt CZ: Důležitým požadavkem pro simulace je existence rozsáhlého datasetu z reálných sytémů. Článek popisuje metodiku a praktické zkušenosti s měřicí stolicí. Článek se zaměřuje zejména na software dovolující vlastní měření, snadné vyhodnocení a sofistikovanou archivaci naměřených a vyhodnocených dat z rozsáhlých experimentů. Zařízení nyní umožňuje provádět až stovky rozsáhlých měření v průběhu několika málo dní, což v důsledku představuje značný objem dat. V současné době je systém používaný průmyslovými partnery jako referenční, ale existující datasety budou použity v budoucím výzkumu simulačního testování brzdných systémů.
Abstrakt EN: The important request for simulations is to have a large quantity of data from real systems. This paper describes a methodology and practical experience with a workplace for measurement, evaluation and storage of data acquired during extensive measurement of brake systems on cars or special device called brake stand. The workplace provides now over one hundred data sets per a few days which represent a huge data volume. Software system used for the controlling whole processing cycle is a modular complex system designed to simplify particular stages of measurement, data processing, storage evaluation and results archiving. Nowadays, the workplace is used as a reference one for industrial partners, but existing data set has a great value for a future research in the field of brake systems.
Klíčová slova

Zpět

Patička