Přejít k obsahu


Barry Hannah: In the Academy but Not of It

Citace:
VICE, W. Barry Hannah: In the Academy but Not of It. Moravian Journal of Literature and Film, 2012, roč. 3, č. 2, s. 17–36. ISSN: 1803-7720
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Barry Hannah: In the Academy but Not of It
Rok vydání: 2012
Autoři: William Bradley Vice Ph.D.
Abstrakt CZ: Tato esej představuje přehled dosavadní kritické reflexe díla Barryho Hannaha a ačkoli připouští, že jej lze v jistém smyslu považovat za postmodeního jižanského autora, a přesněji řečeno postmoderního následovníka Williama Faulknera, zároveň poukazuje na to, že on sám sebe takto nevnímal. Spíše se jeví, že ve většině svých próz akademiky i ostatní autory, kteří se prostřednictvím vědy a kritiky pokoušejí literaturu ale i dějiny podvracet, napadá. Autor eseje čerpá z Hannahových románů Geronimo Rex (1972), Ray (1980) a Yonder Stands Your Orphan (2001) ale i z řady povídek.
Abstrakt EN: This essay is a survey of Barry Hannah criticism to date and argues that though he might accurately in some sense be called a postmodern southern author, and more specifically a postmodern heir to William Faulkner, this is certainly not the way he viewed himself. In fact, much of the author’s fiction seems to be an attack on academics and other writers who attempt to subvert fiction as well as history with criticism or scholarship. The author of the essay draws from Hannah’s novels Geronimo Rex (1972), Ray (1980), and Yonder Stands Your Orphan (2001), as well as from numerous short stories.
Klíčová slova

Zpět

Patička