Přejít k obsahu


Pohon s PMSM řízený pomocí DTC a bezsenzorovou estimací polohy a rychlosti.

Citace:
MUŽÍKOVÁ, V., GLASBERGER, T., ŠMÍDL, V. Pohon s PMSM řízený pomocí DTC a bezsenzorovou estimací polohy a rychlosti.. In Elektrické pohony : XXXIII. konference. Praha: Česká elektrotechnická společnost, 2013. s. 1-6. ISBN: 978-80-02-02457-6
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Sensorless estimation of rotor speed and position of PMSM drive controlled by DTC
Rok vydání: 2013
Místo konání: Praha
Název zdroje: Česká elektrotechnická společnost
Autoři: Ing. Vendula Mužíková , Ing. Tomáš Glasberger Ph.D. , Doc. Ing. Václav Šmídl Ph.D.
Abstrakt CZ: Tato práce se zabývá návrhem algoritmu bezsenzorového řízení synchronního motoru s povrchovými magnety. Pro estimaci je využit Kalmanův filtr s redukovaným modelem, který poskytuje informaci o poloze a rychlosti rotoru na základě měření statorových proudů a rekonstruovaných statorových napětích. Vyvinutý algoritmus řízení je ověřen simulacemi a experimenty v různých provozních stavech na laboratorním pohonu malého výkonu.
Abstrakt EN: This paper is concerned with a speed and position estimator of a permanent magnet synchronous motor (PMSM) controlled by direct torque control. The designed estimator is based on a reduced order Kalman filter First the direct torque control of the PMSM with a position sensor is presented. Next the Kalman filter based estimator for electrical rotor speed and electrical rotor position is proposed and thereafter implemented into the described drive control algorithm. The proper function of the proposed sensorless control is verified in selected transient states of the motor drive.
Klíčová slova

Zpět

Patička