Přejít k obsahu


Diagnostic tool for Lithium and Lead-Acid Battery

Citace:
BEDNÁŘ, B., STREIT, L., KOŠAN, T. Diagnostic tool for Lithium and Lead-Acid Battery. In 4th International Conference on Clean Electrical Power Renewable Energy Resources Impact. New York: IEEE, 2013. s. 84-86. ISBN: 978-1-4673-4429-6
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Diagnostic tool for Lithium and Lead-Acid Battery
Rok vydání: 2013
Místo konání: New York
Název zdroje: IEEE
Autoři: Ing. Bedřich Bednář , Ing. Luboš Streit , Ing. Tomáš Košan
Abstrakt CZ: Tento článek popisuje rozdíl mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi. V této práci je měřeno nabíjení a vybíjení olověných (Pb) a moderní LiFePO4 akumulátorů s nastavitelným proudem, nebo nastavitelným pulzním proudem. Nabíjecí charakteristika je typu IU, což znamená nabíjení nejprve konstantním proudem a poté konstantním napětím. Systém měří napětí, proud a teplotu a je možné ukládání hodnot do PC.
Abstrakt EN: This paper describes difference between lead-acid and Li-Ion batteries. In this work will be measured charging and discharging Lead-Acid (Pb) and modern LiFePO4 accumulators by adjustable current or by pulse current. The charging characteristic is at first constant current and then constant voltage. System measures voltage, current and temperature and is able to log values to the PC.
Klíčová slova

Zpět

Patička