Přejít k obsahu


Simulace tramvaje se systémem akumulace energie

Citace:
STREIT, L., DRÁBEK, P., KOŠAN, T. Simulace tramvaje se systémem akumulace energie. In Elektrické pohony : XXXIII. Konference. Praha: Česká elektrotechnická společnost, 2013. s. 1-8. ISBN: 978-80-02-02457-6
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Simulation of Tram with On-board Energy Storage System
Rok vydání: 2013
Místo konání: Praha
Název zdroje: Česká elektrotechnická společnost
Autoři: Ing. Luboš Streit , Doc. Ing. Pavel Drábek Ph.D. , Ing. Tomáš Košan
Abstrakt CZ: Tento článek se zabývá popisem simulačního modelu tramvaje s akumulačním systémem jedoucí na lince č. 4 v Plzni. Dále se článek zabývá i popisem fyzikálního modelu tramvaje s akumulačním systémem o výkonu 9 kW. Takto vybavená tramvaj je schopna akumulovat svoji energii při brzdění a znovu ji použít při rozjezdu. Úsporu energie je vhodné vyhledávat právě u vozidel, která se rozjíždí velmi často, jako jsou právě tramvaje v městském provozu.
Abstrakt EN: The paper is concerned with description of the simulation model of the tram equipped by the energy storage system using supercapacitors. This paper is also concerned with the construction of the tram emulation with the energy storage system. The tram accumulates the kinetic energy into supercapacitors during vehicle braking. This energy can be used to accelerate the tram (in next). It is important to save the braking energy of the vehicle which accelerates very often.
Klíčová slova

Zpět

Patička