Přejít k obsahu


Diagnostický nástroj pro Li-Ion a olověné baterie

Citace:
BEDNÁŘ, B., STREIT, L. Diagnostický nástroj pro Li-Ion a olověné baterie. In Elektrotechnika a informatika 2013. Část 2., Elektronika. Plzeň: Západočeská univerzita, 2013. s. 5-8. ISBN: 978-80-261-0232-8
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Diagnostic tool for Lithium and Lead-Acid Battery
Rok vydání: 2013
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Západočeská univerzita
Autoři: Ing. Bedřich Bednář , Ing. Luboš Streit ,
Abstrakt CZ: Článek se zabývá rozdíly mezi lead-acid a Li-Ion bateriemy. V této práci je měřeno nabíjení a vybíjení olověných a moderních Lithiových akumulátorů buď nastavením velikosti proudu, nebo pomocí pulsního proudu. Nabíjecí charakteristika je typu IU. Nejdřív nabíjení s konstantním proudem a k závěru nabíjení s konstantním napětím. Systém měří napětí , proud, teplotu a další údaje, které následně využívá k diagnostickému vyhodnocení v PC.
Abstrakt EN: This paper describes difference between lead-acid and Li-Ion batteries. In this work will be measured charging and discharging Lead-Acid (Pb) and modern LiFePO4 accumulators by adjustable current or by pulse current. The charging characteristic is at first constant current and then constant voltage. System measures voltage, current and temperature and is able to log values to the PC.
Klíčová slova

Zpět

Patička