Přejít k obsahu


Silový obvod dvojitého SiC jednofázového střídače

Citace:
JÁRA, M., DRÁBEK, P., BLAHNÍK, V., ŠTĚPÁNEK, J. Silový obvod dvojitého SiC jednofázového střídače. Plzeň : Škoda Electric, a.s., 2013. 18 s.
Druh: ZPRÁVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Power circuit of a dual SiC single phase inverter
Rok vydání: 2013
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Škoda Electric, a.s.
Autoři: Ing. Martin Jára , Doc. Ing. Pavel Drábek Ph.D. , Ing. Vojtěch Blahník Ph.D. , Ing. Jan Štěpánek ,
Abstrakt CZ: V této výzkumné zprávě je popsán návrh a konstrukce silového obvodu dvojitého jednofázového střídače s SiC tranzistory. Popsaný měnič je uvažován jako řešení izolujících DC-DC měničů ve struktuře měničů pro pomocné pohony založené na vysokorychlostních 1200V SiC JFET spínačích. Jejich využití, díky dosažitelným spínacím frekvencím až 100kHz, vede k hmotnostně a cenově výhodnějším parametrům pasívních komponent obvodu.
Abstrakt EN: This paper describes the design and construction of a power circuit with a dual single phase inverter topology. The converter is intended to provide isolating funtion within a converter structure of trolleybus auxilliary power supply. It is based on high speed switching SiC devices, which allows to achieve switching frequencies over 100kHz and thus leads to mass and cost efective parameters of pasive circuit components.
Klíčová slova

Zpět

Patička