Přejít k obsahu


Doporučení pro mikroskopická cvičení z hub na základních a středních školách

Citace:
KOUT, J. Doporučení pro mikroskopická cvičení z hub na základních a středních školách. Arnica, 2013, roč. 3, č. 1-2, s. 19-21,45. ISSN: 1804-8366
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Some Recommendations for Microscopic Exercise of Fungi in Primary and Secondary Schools
Rok vydání: 2013
Autoři: Mgr. Jiří Kout Ph.D. ,
Abstrakt CZ: Pro praktická mikroskopická cvičení z houbových organismů jsou na středních školách většinou používány žampiony (pečárky), kvasinky a „plísně“. Příspěvek nabízí učitelům vhodnější materiál pro pozorování rozmnožovacích struktur vřeckovýtrusých i stopkovýtrusých hub. Je vysvětlen celý postup při přípravě mikroskopických preparátů z doporučovaných skupin hub. Pro názornost jsou zobrazeny vybrané houby na fotografiích v terénu i pod mikroskopem.
Abstrakt EN: A practical part of education about Fungi is executed mainly by microscopy of Agaricus, yeast-plants and some moulds at the high school. This contribution offers more suitable materials for observation of reproductive structures of Ascomycota and Basidiomycota. All procedures of microscopic preparations are explained. The recommended groups of fungi are presented at photos in the field and under the microscope.
Klíčová slova

Zpět

Patička