Přejít k obsahu


Stavba laboratorního prototypu 1200V sériového vstupního stabilizátoru napětí 22kW s H3 IGBT

Citace:
BLAHNÍK, V., ŠTĚPÁNEK, J., DRÁBEK, P., JÁRA, M. Stavba laboratorního prototypu 1200V sériového vstupního stabilizátoru napětí 22kW s H3 IGBT. Západočeská univerzita v Plzni, 2013.
Druh: ZPRÁVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Design of laboratory prototype of 1200V serial input voltage stabilizer 22kW with H3 IGBT
Rok vydání: 2013
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: Ing. Vojtěch Blahník Ph.D. , Ing. Jan Štěpánek , Doc. Ing. Pavel Drábek Ph.D. , Ing. Martin Jára ,
Abstrakt CZ: Výzkumná zpráva se zabývá stavbou prototypu výkonového obvodu vstupního napěťového stabilizátoru měniče pomocných pohonů (sériové řazení 2 zvyšovacích pulzních měničů) s využitím součástek nové generace IGBT H3 z důvodu předpokládané spínací frekvence 20-30 kHz a jmenovitém výkonu 22 kW. Napěťový stabilizátor je umístěný na vstupu topologie pomocných pohonů a slouží pro stabilizaci trolejového napětí v předpokládaném rozsahu 400-950VDC na stabilizovanou hodnotu 1100VDC, které se dále použije pro napájení 1f střídačů napájejících středofrekvenční transformátory.
Abstrakt EN: The research report deals with design of laboratory prototype of serial input voltage stabilizer of auxilliary drives (serail connection of 2 boost DC/DC converters) with new H3 IGBT devices generation with respect to demanded switching frequencies 20-30 kHz and rated power 22kW.
Klíčová slova

Zpět

Patička