Přejít k obsahu


Screen printed antennas on textile substrate

Citace:
BLECHA, T., LINHART, R., ŘEBOUN, J. Screen printed antennas on textile substrate. In Proceedings of the 5th Electronics System-Integration Technology Conference, ESTC 2014. Piscataway: IEEE, 2014. s. 1-4. ISBN: 978-1-4799-4026-4
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Screen printed antennas on textile substrate
Rok vydání: 2014
Místo konání: Piscataway
Název zdroje: IEEE
Autoři: Ing. Tomáš Blecha Ph.D. , Ing. Richard Linhart Ph.D. , Ing. Jan Řeboun Ph.D. ,
Abstrakt CZ: Článek se zabývá tištěnou anténou na textilním substrátu, která je použita k přenosu dat mezi chytrými hasičskými obleky. V současné době se na celém světě vyvíjí chytré textilie a výzkumné práce jsou zaměřeny na integraci elektronických součástek a systémů do textilií. Existuje mnoho technologií, jak to udělat a jedna z možností je použití tištěných součástek přímo na textilii. Sítotisk využívá tisku vodivých past k vytváření funkčních struktur. Tato technologie významně snižuje výrobní náklady, je jednoduchá a stále více využívaná v elektronice.
Abstrakt EN: This article deals with screen printed antennas on textile substrate that are used for data transmission between intelligent fireman suits. Today the smart textiles are developed in the whole world and research works are focused on integration of electronic devices and systems into textiles. There are different technologies how to do it. Screen printed electronic devices on textile substrates are one of the perspective possibilities how to create electronic devices on textiles. Screen printing technology uses conductive pastes for functional pattern creation. This technology reduces significantly the manufacturing cost, is simple to use and is more and more used in electronics.
Klíčová slova

Zpět

Patička