Přejít k obsahu


Numerical Modeling of Induction Shrink-Fits in Monolithic Formulation

Citace:
KARBAN, P., KOTLAN, V., DOLEŽEL, I. Numerical Modeling of Induction Shrink-Fits in Monolithic Formulation. In Compumag 2011. 2011.
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Numerical Modeling of Induction Shrink-Fits in Monolithic Formulation
Rok vydání: 2011
Autoři: Doc. Ing. Pavel Karban Ph.D. , Ing. Václav Kotlan Ph.D. , Prof. Ing. Ivo Doležel CSc.
Abstrakt CZ: V článku je představen numerický model pro montáž a demontáž osově symetrického upínání založeného na indukčním ohřevu a termoelasticitě. Jedná se o sdružený problém tří fyzikálních polí s vzájemnou vazbou parametrů. řešení je realizováno numericky pomocí plně adaptivní metody konečných prvků v monolitické podobě za použití vlastního kódu. Jdou respektovány všechny nelinearity materiálových parametrů včetně teplotní závislosti permeability. Celý popis je doplněn řešeným ilustrativním příkladem, jehož výsledky jsou v práci okomentovány.
Abstrakt EN: Induction heating-based assembly and disassembly of axi-symmetric shrink fits is modeled. The task represents a triply coupled evolutionary problem characterized by mutual interaction of electromagnetic field, temperature field, and field of thermoelastic displacements. Its numerical solution is performed by a fully adaptive higher-order finite element method in monolithic formulation, using a code developed by the authors. All nonlinearities of the system (magnetic permeability and temperature dependencies of all material parameters) are respected. The methodology is illustrated by a typical example whose results are discussed.
Klíčová slova

Zpět

Patička