Přejít k obsahu


Regionální technologický institut - Nové výzkumné a vývojové centrum v Plzni

Citace:
BUREŠ, M., ŽLÁBEK, P. Regionální technologický institut - Nové výzkumné a vývojové centrum v Plzni. ProIN, 2015, roč. 16, č. únor 2015, s. 16-19. ISSN: 1339-2271
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Regional Technological Institute - New research and development center in Pilsen
Rok vydání: 2015
Autoři: Ing. Marek Bureš Ph.D. , Ing. Pavel Žlábek Ph.D.
Abstrakt CZ: Při Západočeské univerzitě v Plzni vzniklo v roce 2012 nové výzkumné a vývojové centrum s názvem Regionální technologický institut (RTI). Posláním tohoto institutu je kromě základního výzkumu a vývoje i pomoc průmyslovým podnikům s aplikacemi, které jsou velmi náročné jak na znalosti a know-how, tak na technické a technologické vybavení. V současné době je v RTI zaměstnáno okolo 60 špičkových výzkumníků a mladých vědců. Struktura RTI je rozdělena do 4 základních výzkumných programů.
Abstrakt EN: In 2012 new research and development centre called Regional Technological Institute (RTI) was founded by the University of West Bohemia in Pilsen. The mission of this institute is in addition to the basic research and development to assist industry with applications that are very demanding on the knowledge and know-how as well as the technical and technological equipment. Currently there are about 60 top researchers and young scientists employed in RTI. Structure of the RTI is divided into 4 basic research programs.
Klíčová slova

Zpět

Patička