Přejít k obsahu


Výsledky analýzy žárových hrobů z lokalit Ostrov u Stříbra a Kyšice

Citace:
PANKOWSKÁ, A., SPĚVÁČKOVÁ, P., ŠNEBERGER, J., KAŠPAROVÁ, H. Výsledky analýzy žárových hrobů z lokalit Ostrov u Stříbra a Kyšice. Západočeský institut pro ochranu památek (ZIP) o.p.s., 2015.
Druh: ZPRÁVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Laboratory report: Analysis of cremation burials from Ostrov u Stříbra and Kyšice site
Rok vydání: 2015
Název zdroje: Západočeský institut pro ochranu památek (ZIP) o.p.s.
Autoři: Mgr. Anna Pankowská Ph.D. , Mgr. Petra Spěváčková , Mgr. Jiří Šneberger , Hana Kašparová
Abstrakt CZ: K antropologickému posouzení byly dodány žárové hroby (39 hrobů) ze tří archeologických lokalit: Ostrov u Stříbra "Vanadium", Ostrov u Stříbra "Ideal" (okr. Tachov) a Kyšice (okr. Plzeň-město). Nálezy nejsou dosud přesně datovány. Terénní výzkum probíhal v roce 2014 pod vedením Mgr. K. Postránecké ze Západočeského institutu pro ochranu a dokumentaci památek, od které jsme převzali v září, v říjnu a v listopadu 2014 žárové hroby zabalené v igelitových potravinových foliích. Všechny hroby byly vyzdvihnuty in situ.
Abstrakt EN: We investigated 39 cremation burials from Ostrov u Stříbra "Vanadium", Ostrov u Stříbra "Ideal" (okr. Tachov) a Kyšice (okr. Plzeň-město). Rescue excavation was conducted under the leadership K. Postránecká from ZIP Plzeň in 2014. All burials were examinated by micro-excavation in situ burials.
Klíčová slova

Zpět

Patička