Přejít k obsahu


Seminář k antisemitismu a islamofobii v České republice

Citace:
Samohýl, J., Klapetek, M., Tarant, Z., Křížek, D. Seminář k antisemitismu a islamofobii v České republice. Hartmanice, 06.05.2015 - 08.05.2015.
Druh: KONFERENCE, WORKSHOP, VÝSTAVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Seminar on Antisemitism and Islamophobia in the Czec Republic
Rok vydání: 2015
Autoři: PhDr. Jan Samohýl Th.D. , Mgr. Martin Klapetek Ph.D. , Mgr. Zbyněk Tarant Ph.D. , Mgr. Daniel Křížek Ph.D.
Abstrakt CZ: Společný seminář k antisemitismu a islamofobii v České Republice byl uspořádán ve spolupráci Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Předmětem semináře pro skupinu třiceti studentů, patnácti z JČU a patnácti ze ZČU byla analýza současných trendů a projevů antisemitismu a islamofobie, vzájemného vztahu mezi oběma fenomény a jejich možných implikací pro vnitřní bezpečnostní situaci České Republiky. Během semináře bylo uspořádáno pět intenzivních dvouhodinových workshopů pro zúčastněné studenty, věnovaných jednotlivým aspektům antisemitismu a islamofobie.
Abstrakt EN: This joint seminar for students of South Bohemian University and West Bohemian University focused on the contemporary trends and expressions of antisemitism islamophobia with analysis of their possible implications for the national security of the Czech Republic.
Klíčová slova

Zpět

Patička