Přejít k obsahu


Improvement of mechanical press productivity and accuracy by compensation of frame opening

Citace:
RÁŽ, K., ČECHURA, M., CHVAL, Z., ZAHÁLKA, M. Improvement of mechanical press productivity and accuracy by compensation of frame opening. In Proceedings of the International Conference of DAAAM Baltic "Industrial Engineering". Estonsko: DAAAM International, 2015. s. 82-85. ISBN: 978-1-5108-2263-4 , ISSN: 2346-612X
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Improvement of mechanical press productivity and accuracy by compensation of frame opening
Rok vydání: 2015
Místo konání: Estonsko
Název zdroje: DAAAM International
Autoři: Ing. Karel Ráž Ph.D. , Doc. Ing. Milan Čechura CSc. , Ing. Zdeněk Chval Ph.D. , Ing. Martin Zahálka
Abstrakt CZ: Tento článek se zabývá možností adaptivního řízení a kompenzace rozevírání otevřeného stojanu mechanického lisu. V článku jsou využity mechanické a hydraulické možnosti kompenzace. Hlavním cílem je zmenšení rozevření lisu a případně jeho celková eliminace s ohledem na aktuální pracovní sílu. Předepínací síla je měněna díky možnosti zjistit aktuální pracovní sílu z připojeného sensoru. Díky tomuto nastane lepší kontakt mezi nástroji a také vedení je přesnější. Výsledkem jsou kvalitnější a přesnější výrobky spolu s vyšší výkonností a životností nástrojů.
Abstrakt EN: The paper presents a design of adaptive controlled compensation of deformation in frame of "C-shaped" forging press. Fro compensation are used hydraulic or mechanical principles. The aim of this frame deformation compensation is to reduce opening depending on the actual press force. In actual time is preloading force changed due to sensor of deformation. This leads to exact contact between both tool and also batter tools guidance. The results are more accurate products, productivity and quality improvement and tools life increasing.
Klíčová slova

Zpět

Patička