Přejít k obsahu


Desátá platónská minikonference

Citace:
JIRÁKOVÁ, K., BOHÁČEK, K., JIRÁK, P., MERGLOVÁ, K., VAVERKA, P. Desátá platónská minikonference. KFI ZČU, Sedláčkova 19, 2015.
Druh: PŘEDNÁŠKA, POSTER
Jazyk publikace: cze
Rok vydání: 2015
Autoři: Mgr. Karolína Jiráková , Mgr. Kryštof Boháček Ph.D. , Mgr. Petr Jirák , Kateřina Merglová , Mgr. Pavel Vaverka ,
Abstrakt CZ: Platónské minikonference se staly pravidelnou součástí aktivit na KFI ZČU. Dvoudenní konference na téma "přátelství" navázala na předchozí ročníky. Specifikum minikonference spočívá v tom, že propojuje antický odkaz s myšlením soudobým a otevírá problémy z různých perspektiv, nezůstává tedy jen na poli klasických antických studií. Pro tuto otevřenost je konference přístupná pro všechny badatele z oblasti humanitních věd. Mimo jiné minikonference propaguje práci badatelů, doktorandů a studentů ze ZČU, kteří tvoří majoritní část přednášejících a posluchačů. Zároveň se minikonference těší zájmu ze strany studentů a badatelů z dalších českých univerzit. Letošní ročník minikonference proběhl za spolupráce s Českou společností pro studium Aristolela a jeho myšlenkového odkazu.
Klíčová slova

Zpět

Patička