Přejít k obsahu


Středověké a novověké artefakty z radničního dvora v Českých Budějovicích a jejich výpověď o sociálním prostředí měšťanských domácností a městské radnice

Citace:
ČAPEK, L., PREUSZ, M. Středověké a novověké artefakty z radničního dvora v Českých Budějovicích a jejich výpověď o sociálním prostředí měšťanských domácností a městské radnice. Cheb, 2015.
Druh: PŘEDNÁŠKA, POSTER
Jazyk publikace: cze
Rok vydání: 2015
Autoři: Mgr. Ladislav Čapek Ph.D. , Mgr. et Mgr. Michal Preusz
Abstrakt CZ: Artefakty středověké a novověké tzv. hmotné kultury pocházející z archeologického výzkumu na dvoře městské radnice v Českých Budějovicích v letech 1996-1997 představují unikátní soubor pramenů k hodnocení životního standardu obyvatel několika měšťanských domů, které byly v první polovině 16. století sloučeny a stavebně propojeny pro potřeby nově založené městské radnice. Cílem příspěvku je představit jednotlivé artefakty jako součástí hmotné kultury (středověká a novověká keramika a sklo, železné a kovové předměty, dřevěné a kožené výrobky, novověké keramické dýmky) a zvlášť upozornit na ty předměty, které mají přímou výpověď o sociálním prostředí měšťanských domácností a provoznímu vybavení městské radnice.
Klíčová slova

Zpět

Patička