Přejít k obsahu


Aktuální interaktivní učebnice s výhledem do budoucnosti

Citace:
SIMBARTL, P. Aktuální interaktivní učebnice s výhledem do budoucnosti. In Sborník příspěvků 5. ročník interdisciplinární studentské vědecké konference doktorandů FPE. Plzeň: Západočeská univerzita, 2015. s. 39-43. ISBN: 978-80-261-0559-6
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Actual interactive textbooks with a view to the future
Rok vydání: 2015
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Západočeská univerzita
Autoři: Mgr. Petr Simbartl
Abstrakt CZ: Pro výuku operačních systémů je vhodné, aby studenti prošli kompletní instalací i jeho správou. Pokud by používali přímo školní počítače, mohli by provést nastavení, která by poškodily operační systém a další skupiny by je nemohli hned používat. Nejsnadnější je tak použití virtualizace, když je tento systém oddělen od hostujícího systému. Ten zůstane nepoškozen. Levným a vhodným řešením je použití aplikace Oracle VirtualBox. Také virtualizace má však své nedostatky a jde například o bezchybnost instalace a správy. V reálném prostředí tak řešíme problémy, se kterými se ve virtualizaci nesetkáme.
Abstrakt EN: The paper discusses current trends in the creation of interactive textbooks. Shows additional options that could be inserted into digital textbooks. Refers textbooks transition to cloud environments. Discusses the degree of interactivity in textbooks. We focus on the use of augmented reality in education and the use of multimedia (interactive textbooks) databases for their own learning materials.
Klíčová slova

Zpět

Patička