Přejít k obsahu


Experimentální stroj pro přesné broušení radiálních vaček s použitím tvrzených materiálů

Citace:
GOUBEJ, M., KREJČÍ, A., POPULE, T., JIRÁSKO, P. Experimentální stroj pro přesné broušení radiálních vaček s použitím tvrzených materiálů. 2015.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Experimental machine for precise radial cam contouring
Rok vydání: 2015
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: Ing. Martin Goubej Ph.D. , Ing. Alois Krejčí , Ing. Tomáš Popule , Ing. Petr Jirásko Ph.D.
Abstrakt CZ: Byl vyvinut prototyp tříosého stroje s CNC řízením realizujícím danou technologii přesného tvarového broušení radiálních vaček. Stroj je koncipován jako tříosý. Rotační osa je osazena otočným stolem pro upnutí obrobku, druhá osa je lineární s kuličkovým šroubem, třetí přistavovací osa řídí pohyb vřetene. Všechny osy jsou vybaveny pohony Yaskawa Sigma II. Dále má stroj brousicí vřeteno, které je osazeno pohonem Siemens. Na stroji je použit prototypový řídicí systém, který byl vyvinut v rámci projektu TA02010247.
Abstrakt EN: A CNC machine tool for precise radial cam contouring using special hardened materials was developed. The machine uses three independent axes. A rotary axis is equipped with rotary table for workpiece clamping, the second axis uses linear screw-ball drive, the third one serves as a positioning axis for the spindle. All the axes use Yaskawa Sigma II synchronnous servodrives. The rotational spindle is driven by Siemens asynchronnous motor. The machine uses prototype control system developed in terms of the TA02010247 project.
Klíčová slova

Zpět

Patička