Přejít k obsahu


Technologie robotizovaného pracoviště pro automatické testování komponent v automobilovém průmyslu

Citace:
MERTL, J., GOUBEJ, M., BALDA, P., ŠTĚTINA, M. Technologie robotizovaného pracoviště pro automatické testování komponent v automobilovém průmyslu. 2015.
Druh: POLOPROVOZ, TECHNOLOGIE, ODRŮDA, PLEMENO
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Technology of robot assisted automatic component testing in automotive industry
Rok vydání: 2015
Název zdroje: ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Autoři: Ing. Jiří Mertl Ph.D. , Ing. Martin Goubej Ph.D. , Ing. Pavel Balda Ph.D. , Ing. Milan Štětina
Abstrakt CZ: V testovacím provozu byla ověřena technologie automatického testování voličů automatických převodovek s využitím robotických manipulátorů. Zkoušky řadicích pák se provádějí na únavu materiálu při působení sil v koncových bodech voličů, případně v bodech, kde je mechanicky bráněno v pohybu páky při určitých jízdních podmínkách. Zkušební stend je navržen tak, aby byl schopný vyhovět různým typům voličů. Součástí uvedení do provozu bylo zabudování manipulátorů do klimatické komory, implementace komunikačního rozhraní pro propojení řídicího systému s pohony robotu a vzdálenými vstupy/výstupy a propojení s nadřazeným systémem rozhraní obsluhy. Dále byl významně rozšířen počet podporovaných testovaných typů výrobků.
Abstrakt EN: Pilot operation of technology of automatic reliability testing of automobile transmission systems was performed. The reliability test are performed to evaluate material fatigue in various parts of gear levers. The testing stend performs defined motion sequence in position or force control regimes. The testing operation verified correct integration of the robotic manipulators in the climatic chambers, implementation of the communication interface between manipulator, remote input/output system and human-machine interface.
Klíčová slova

Zpět

Patička