Přejít k obsahu


Vizuální antropologie: Klíčové studie a texty

Citace:
LUPTÁK BURZOVÁ, P., HIRT, T., LUPTÁK, Ľ. Vizuální antropologie: Klíčové studie a texty. 1. vyd. Plzeň : Západočeská univerzita, 2015, 133 s. ISBN: 978-80-261-0473-5
Druh: KNIHA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Visual Anthropology: Key studies and texts
Rok vydání: 2015
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Západočeská univerzita
Autoři: Mgr. Petra Lupták Burzová Ph.D. , Mgr. Tomáš Hirt Ph.D. , Mgr. Ľubomír Lupták Ph.D.
Abstrakt CZ: Publikace Vizuální antropologie: Klíčové studie a texty je příručkou pro zájemce z řad studentů (nejen) katedry antropologie Západočeské univerzity v Plzni o jiné než pouze doplňkové využití audiovizuálních technologií v etnografickém výzkumu. Nejedná se o přehledovou učebnici klasického typu, naším cílem je představit studie a texty reprezentující přístupy a východiska výuky a audiovizuálního výzkumu na našem pracovišti. Předkládané studie jsou spíše klíčem k našim pozicím v této oblasti než texty, které by reprezentovaly celé komplexní a značně nesourodé pole vizuální antropologie.
Abstrakt EN: The publication is a reader of selected classical texts about usage of audiovisual technologies in context of ethnographic research. The reader/textbook represents approaches which are exercised at Department of Anthropology WBU.
Klíčová slova

Zpět

Patička