Přejít k obsahu


Etiopie: vliv vnějších faktorů na bezpečnost země

Citace:
ZÁHOŘÍK, J., ŠANC, D. Etiopie: vliv vnějších faktorů na bezpečnost země. Obrana a strategie, 2016, roč. 16, č. 1/2016, s. 99-112. ISSN: 1802-7199
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Ethiopia: the Impact of External Factors on Security of the Country
Rok vydání: 2016
Autoři: Doc. PhDr. Jan Záhořík Ph.D. , PhDr. David Šanc Ph.D.
Abstrakt CZ: Etiopie v posledním desetiletí zažívá nebývalý ekonomický růst, zatímco transformace směrem k demokracii spíše selhala. Vzhledem k tomu, že Roh Afriky patří mezi nejnestabilnější regiony v Africe, mají externí faktory významný vliv na vnitřní politiku jednotlivých států. V této studii se zaměříme na vnější faktory ovlivňující bezpečnost Etiopie, neboť se domníváme, že právě vnější faktory mají výrazný vliv na utváření vnitřní i zahraniční etiopské politiky.
Abstrakt EN: In last decade, Ethiopia witnesses so far unseen economic growth while the transformation to democracy more or less failed. Due to the fact that the Horn of Africa belongs to the most unstable regions in Africa, external factors play a significant role in shaping and reshaping of internal politics of each state. In this study, we will focus on an analysis of external factors and their impact on security and politics in Ethiopia. As we argue, it is these factors that have a substantial impact on Ethiopian politics and security.
Klíčová slova

Zpět

Patička