Přejít k obsahu


Výměnný díl speciálního tvarovacího trnu pro výfukové koncovky

Citace:
SKLENIČKA, J., MATĚJKA, J., HNÁTÍK, J., DUCHEK, V. Výměnný díl speciálního tvarovacího trnu pro výfukové koncovky. 2016.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Detachable part of a special shaping mandrel for exhaust tips
Rok vydání: 2016
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: Ing. Josef Sklenička , Ing. Jan Matějka , Ing. Jan Hnátík Ph.D. , Doc. Ing. Vladimír Duchek Ph.D.
Abstrakt CZ: Cílem návrhu funkčního vzorku je vytvoření nástroje pro natvarování výfukové koncovky a ohledem na výrobní tolerance trubky a rovněž i toleranční pole vzniklé koncovky. Nedílnou součástí konstrukce je rozdělení celého nástroje na nosnou a funkční část, která je díky zvýšenému opotřebovávání výměnná, čímž je možné vykázat značné úspory materiálu při opakované výrobě nástroje. Nezbytnou součástí je rovněž i vytvoření polohovacích prvků pro jednoznačné spojení nosné a funkční části.
Abstrakt EN: Cílem návrhu funkčního vzorku je vytvoření nástroje pro natvarování výfukové koncovky a ohledem na výrobní tolerance trubky a rovněž i toleranční pole vzniklé koncovky. Nedílnou součástí konstrukce je rozdělení celého nástroje na nosnou a funkční část, která je díky zvýšenému opotřebovávání výměnná, čímž je možné vykázat značné úspory materiálu při opakované výrobě nástroje. Nezbytnou součástí je rovněž i vytvoření polohovacích prvků pro jednoznačné spojení nosné a funkční části.
Klíčová slova

Zpět

Patička