Přejít k obsahu


Systém pro sběr dat o odběru elektrické energie pro statistickou analýzu a optimalizaci spotřeby a nákladů v malých firmách.

Citace:
DUDÁČEK, K., DOSTAL, M., LEDVINA, J., VAVŘIČKA, V. Systém pro sběr dat o odběru elektrické energie pro statistickou analýzu a optimalizaci spotřeby a nákladů v malých firmách.. EnEng, s.r.o., 2016.
Druh: ZPRÁVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Electric energy consumption data gathering system for data statistical analysis and energy consumption and cost optimization.
Rok vydání: 2016
Název zdroje: EnEng, s.r.o.
Autoři: Dr. Ing. Karel Dudáček , Ing. Martin Dostal Ph.D. , Ing. Jiří Ledvina CSc. , Doc. Ing. Vlastimil Vavřička CSc. ,
Abstrakt CZ: Navržený systém tvoří programové vybavení pro webový server a pro řídicí jednotku MPC_RBS1. Systém umožňuje sběr dat o odběru elektrické energie, jejich přenos a archivaci v centrálním databázovém systému. Důležitou funkcí systému je též prezentace uložených dat.
Abstrakt EN: System consists of software modules for web server and for control unit MPC_RBS1. The system is designed to gather data from the tariff electrometers and to transfer data to central database for archivation purpose. Important function of the system is presentation of archived data as well.
Klíčová slova

Zpět

Patička