Přejít k obsahu


Bezešvý nátělník s textilními elektrodami pro měření tepové frekvence

Citace:
ŘEBOUN, J., SOUKUP, R., BLECHA, T., KAŠPAR, P., BYSTŘICKÝ, T., MORAVCOVÁ, D. Bezešvý nátělník s textilními elektrodami pro měření tepové frekvence. 2016.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Seamless undershirt with textile electrodes for heart rate monitoring
Rok vydání: 2016
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: Ing. Jan Řeboun Ph.D. , Ing. Radek Soukup Ph.D. , Doc. Ing. Tomáš Blecha Ph.D. , Ing. et Ing. Petr Kašpar Ph.D. , Ing. Tomáš Bystřický , Ing. Daniela Moravcová Ph.D.
Abstrakt CZ: Jedná se o funkční bezešvý nátělník s integrovanými textilními elektrodami pro měření tepové frekvence. Textilní elektrody jsou na bázi vodivých vláken X-static integrovaných do nátělníku technologií pletení. Nátělník je opatřen druky ve dvou provedeních s roztečí 45 a 25 mm, kam lze připojit komerční elektronické moduly, které dokáží měřit tepovou frekvenci a přenášet ji pomocí technologie Bluetooth do chytrých hodinek, telefonů nebo tabletů. Integrované textilní elektrody vykazují vysokou přesnost měření srovnatelnou s nejlepšími hrudními pásy pro sledování tepové frekvence. Navíc nabízí vysoký komfort pro uživatele. Nátělník je pratelný. Pomocí tohoto nátělníku je možné v klidovém stavu měřit i EKG.
Abstrakt EN: Functional sqample of seamless undershirt with integrated textile electrodes for the measurement of heart rate. Textile-based electrodes are based on conductive fibers X-static integrated into the undershirt by knitting technology. Undershirt has a snap fasteners in two versions with a pitch of 45 mm and 25 mm, which alows to connected any commercial electronic HR modules. Integrated textile electrodes show high measurement accuracy comparable to the best belts for heart rate monitoring. It also offers high user comfort. Undershirt is washable. Using this undershirt it is also possible measure the ECG when the person is in the rest.
Klíčová slova

Zpět

Patička