Přejít k obsahu


Hussitismus und Grenze. Jan Hus, seine Zeit und Bezüge aus interdisziplinärer Perspektive. Zum 600. Todestag von Jan Hus. / Husitství a hranice. Jan Hus, jeho doba a odkaz z interdisciplinární perspektivy. K 600. výročí upálení mistra Jana Husa.

Citace:
Hussitismus und Grenze. Jan Hus, seine Zeit und Bezüge aus interdisziplinärer Perspektive. Zum 600. Todestag von Jan Hus. / Husitství a hranice. Jan Hus, jeho doba a odkaz z interdisciplinární perspektivy. K 600. výročí upálení mistra Jana Husa.. Hamburg, 2016., ISBN: 978-3-8300-9071-7,
Druh: KNIHA - editorství
Jazyk publikace: ger
Rok vydání: 2016
Místo konání: Hamburg
Název zdroje: Verlag Dr. Kovač
Autoři: null null , Mgr. Marina Wagnerová Ph.D. , Boris Blahak
Abstrakt CZ: Upálení mistra Jana Husa, českého církevního reformátora, v roce 1415 během kostnického koncilu dodnes ovlivňuje kulturní paměť české společnosti, zanechalo však své stopy i v německých dějinách, Předkládaná dvojjazyčná publikace seznamuje čtenáře s otázkami, které jsou v rámci tématu "Hus a husitství" rozšířeného o motiv "hranice" aktuálně zajímavé pro české i německé autory z různých oborů. Jednotlivé texty se tak dotýkají oblastí, jako je archeologie, historie, religionistika, jazykověda, literární věda, kulturální či mediální studia aj.
Klíčová slova

Zpět

Patička