Přejít k obsahu


Tester pro konečnou validaci výrobků ve výrobě

Citace:
TURJANICA, P., CHLÁDEK, S., PUŠMAN, L., ŠVARNÝ, J., KUČERA, V., MÁCHA, V. Tester pro konečnou validaci výrobků ve výrobě. 2016.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Tester for final validation of products in production line
Rok vydání: 2016
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni; ZAT a.s.
Autoři: Ing. Pavel Turjanica Ph.D. , Ing. Svatoslav Chládek , Ing. Lukáš Pušman , Ing. Jiří Švarný Ph.D. , Ing. Vladimír Kučera , Ing. Václav Mácha
Abstrakt CZ: Jedná se o modulární testovací platformu, navrženou pro testování řídících a měřících bloků bezpečnostní produktové, určené pro řízení a kontrolu stavu regulace palivových tyčí jaderných reaktorů. Systém je založen na modulární platformě PXI, doplněnou o sadu rozšiřujících zajišťujících měření a stimulaci testovaných bloků. Testované bloky jsou k měřící a vyhodnocovací části systému připojeny pomocí univerzálně konfigurovatelného HW, tzv. jednotky pro sběr dat a vkládání chybových stavů, k němuž jsou připojeny uživatelsky modifikovatelné moduly, zajišťující přizpůsobení signálových úrovní testovaných signálů. Systém rovněž využívá přesné externí přístroje, s jejichž využitím umožňuje provádět kalibrace testovaných jednotek a zpětně ověřovat dosaženou přesnost. Testovací systém je plně integrován do výrobního procesu díky implementaci rozhraní pro komunikaci s podnikovou databází. Testovací systém kontroluje existenci záznamu každého testovaného produktu v databázi a automaticky vyplňuje výsledky vykonaných zkoušek.
Abstrakt EN: Prototype of test platform designed for testing and measuring security product line control blocks. System introduces new testing procedures and automation into development and manufacturing processes of ZAT a.s. company. Automated test system is used for the final inspection of control systems with high security requirements (with internal redundancy or diversity).
Klíčová slova

Zpět

Patička