Přejít k obsahu


Tester pro validaci výstupů vývoje

Citace:
KADLEC, T., MÁCHA, V., CHLÁDEK, S. Tester pro validaci výstupů vývoje. 2016.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: I Increasing of security and reliability level of control system for nuclear plants by automated test process in phase of development, production and maintanance of system hardware components
Rok vydání: 2016
Název zdroje: ZAT a.s.
Autoři: Ing. Tomáš Kadlec , Václav Mácha DiS. , Ing. Svatoslav Chládek
Abstrakt CZ: Jedná se o modulární testovací platformu ve fázi vývoje, navrženou pro testování měřících bloků bezpečnostní produktové řady určené pro řízení a kontrolu stavu regulace palivových tyčí jaderných reaktorů a řady určené pro obecné použití v systémech kontroly a řízení v energetice a přidružených oborech. Systém je založen na modulární platformě PXI, doplněnou o sadu rozšiřujících zajišťujících měření a stimulaci testovaných desek. Testované desky jsou k měřící a vyhodnocovací části systému připojeny pomocí univerzálně konfigurovatelného HW PXI, k němuž jsou připojeny uživatelsky modifikovatelné moduly, zajišťující přizpůsobení signálových úrovní testovaných signálů. Systém rovněž využívá přesné externí přístroje, s jejichž využitím umožňuje provádět kalibrace testovaných jednotek a zpětně ověřovat dosaženou přesnost. Testovací systém je integrován vývojového procesu díky implementaci rozhraní pro komunikaci s podnikovou databází. Testovací systém kontroluje existenci záznamu každého testovaného produktu v databázi a automaticky vyplňuje výsledky vykonaných zkoušek.
Abstrakt EN: Prototype of test platform designed for testing and measuring security product line control blocks. System introduces new testing procedures and automation into development and manufacturing processes of ZAT a.s. company. Automated test system is used for the final inspection of control systems with high security requirements (with internal redundancy or diversity).
Klíčová slova

Zpět

Patička