Přejít k obsahu


3,3kV trakční měnič s IGBT tranzistory v XHP modulech

Citace:
DRÁBEK, P., JÁRA, M., OLŠÁK, D., PEROUTKA, Z. 3,3kV trakční měnič s IGBT tranzistory v XHP modulech. Západočeská univerzita v Plzni, 2016.
Druh: ZPRÁVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: 3,3kV traction converter with IGBT transistors in XHP modules
Rok vydání: 2016
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: Prof. Ing. Zdeněk Peroutka Ph.D. , Doc. Ing. Pavel Drábek Ph.D. , Ing. Martin Jára , Ing. David Olšák ,
Abstrakt CZ: Tato výzkumná zpráva se zabývá stavbou unikátního trakčního měniče sestávajícího se z 3,3kV výkonových součástek v XHP modulech. Ve zprávě je kompletní popis HW měniče včetně driveru a mechanických dílů. Jedná se nový design modulů označený XHP. které vynikají nízkou parazitní indukčností, což je velkým přínosem pro paralelní řazení modulů. Sestavený stand trakčního měniče se sestává ze tří paralelně spojených IGBT půlmůstků. Pro dosažení maximálního výkonu tří paralelně spojených XHP modulů je nutný návrh DC busbarů a AC symetrizačního vývodu s minimálním rozptylem.
Abstrakt EN: This report deals with design and construction of unique traction converter based on 3,3kV power devices in XHP modules. The report contains complete HW design included drivers and mechanical parts. It is a new traction design using new XHP IGBT modules on 3,3kV. XHP modules presents unique module design targeting very low parasitic inductances for paralel modules conecting. Designed traction converter consists of 3 paralel XHP modules.
Klíčová slova

Zpět

Patička