Přejít k obsahu

Soutěž o dva stipendijní pobyty na univerzitě v Rusku

Ruské centrum a oddělení slovanských jazyků Ústavu jazykové přípravy ZČU vyhlašuje soutěž o dvě studijní místa v magisterském studiu na vybrané univerzitě v Rusku. Jedná se o jedno místo v oboru humanitní studia a jedno místo v oboru strojírenství. Začátek studia je v akademickém roce 2015/2016.

Studenti, kteří mají v plánu vycestovat na studijní pobyt do zahraničí, si mohou vybrat jednu z ruských univerzit pro dvouleté magisterské studium. Studium bude probíhat na základě mezinárodní smlouvu mezi Ruskou federací a Českou republikou. Tato smlouva zaručuje uznání studia v Rusku a ruského titulu magistra v ČR. Kromě toho mohou studenti pokračovat ve studiu v ČR dálkovou formou.

Zájemci o studium v Rusku musí poslat do 28. února 2015 svůj životopis (krátké CV), motivační dopis (proč a co by chtěli studovat v Rusku) a přehled studia na ZČU (absolvovaný obor, předměty, známky a další úspěchy) na e-mail golotvav@ujp.zcu.cz (Mgr. Varvara Golovatina) s poznámkou „Mgr v Rusku“. Dokumenty mohou být zaslány v ruském nebo českém jazyce.

Začátkem března 2015 budou zájemci pozváni na pohovor na UJP. Pohovoru se zúčastní p. Veronika Novoselova (vedoucí Odboru vědy a školství) z Ruského střediska vědy a kultury při Velvyslanectví RF v Praze, která vysvětlí všechny podrobnosti týkající se studia.

Studium je financováno z prostředků federálního rozpočtu Ruska. Možnost studia v Rusku je vyhlášena Ministerstvem školství Ruské federace a federální agenturou Rossotrudničestvo a je plně podporována MŠMT ČR.

Znalost ruštiny je výhodou, ale není podmínkou, protože ruská strana poskytuje i jazykovou přípravu.

Studenti ZČU získali tuto výhodnou příležitost studia v Rusku, vzhledem k tomu, že lektorka ruštiny Ústavu jazykové přípravy Mgr.Varvara Golovatina, CSc. zvítězila v roce 2014 v 2. ročníku mezinárodní soutěže „Nejlepší učitel ruské slovesnosti v cizině“ a jako odměnu dostala dvě studijní místa pro studenty ZČU.

Více informací:

golotvav@ujp.zcu.cz (Mgr. Varvara Golovatina),

klausova@ujp.zcu.cz (Mgr. Vlasta Klausová),

Ministerstvo školství RF: http://www.russia.edu.ru/news/7609/20.02.15

Zpět na seznam aktualit

Patička