Letní škola umění ArtCamp 2018

Anotace

Fakulta designu a umění Ladisla Sutnara ZČU v Plzni pořádá již čtrčnáctý ročník letní školy umění ArtCamp. Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků do kurzů v různých oborech umění a designu pod vedením významných tuzemských i zahraničních umělců. Nabídka zahrnuje kurzy vhodné pro začátečníky i pokročilé, kurzy pro budoucí studenty uměleckých oborů, kurzy pro studenty stávající, pro zralé umělce anebo zájemce o umění. Jsou zde také přípravné kurzy k přijímacímu řízení ke studiu na vysokých uměleckých školách. Letošní nabídka představuje přes tři desítky kurzů.

„V letošním roce pokračujeme v novinkách, které úspěšně předvedl loňský ročník. V rámci pohybových kurzů si mohou účastníci vedle současného tance vyzkoušet i různé disciplíny stále populárnějšího nového cirkusu. Příznivcům fashion design nabízíme kurz zaměřený na tvorbu módních doplňků a filmoví fanoušci budou moci opět nahlédnout do zákulisí vzniku science-fiction návrhů pro film. Novinkou letošního ročníku jsou kurzy arts management – projekty a podnikavost anebo digitální malba“ prozrazuje děkan Josef Mištera.

Letos do Plzně přijede na tři sta padesát účastníků z různých koutů České republiky a Slovenska, ale také z Japonska, Číny, Tchajwanu, Německa, Ruska, Ukrajiny, Bulharska či Velké Británie. Nejvíce zaplněné budou přípravné kurzy, jako je ilustrace, design, figurální kresba anebo animovaný film, design módních doplňků, malba anebo design interiéru.

Zveme na doprovodný program, který je součástí letní školy a je volně přístupný.

Datum zahájení 2018-07-09 00:00:00.0
Datum ukončení 2018-07-27 00:00:00.0
Místo konání Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (Univerzitní 28, Plzeň)
Více informací https://fdu.zcu.cz/images/artcamp/AC2018/AtCamp_2018_program_B1_cz.jpg