Přejít k obsahu

Den otevřených dveří na Fakultě aplikovaných věd ZČU 25. 1.

Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni otevře zájemcům o studium i široké veřejnosti dveře dokořán ve středu 25. ledna. V době od 8.30 do 14 hodin zde budou probíhat interaktivní prohlídky výukových a laboratorních prostor. V kongresovém sále US 217 se uchazeči od děkana fakulty v 9 a v 11 hodin dozvědí bližší informace o přijímacím řízení, možnostech studia a uplatnění absolventů.

Fakulta zpřístupní řadu laboratoří, ve kterých návštěvníci uvidí například počítačově řízené robotické modely či plazmová zařízení pro přípravu tenkovrstvých nanostrukturních materiálů s unikátními vlastnostmi, jako jsou supertvrdé materiály nebo materiály s antibakteriálními vlastnostmi. Návštěvníci budou moci nahlédnout do specializované neuroinformatické laboratoře, kde jim bude poskytnuta základní analýza jejich biosignálů včetně vyhodnocení schopnosti koncentrace mozku, reakční doby či BMI. Pracovníci fakulty představí mimo jiné i automatického pseudo-pilota pro řízení letového provozu, vyhledávání ve dvojjazyčném audiovizuálním archívu výpovědí svědků holokaustu nebo robotickou ponorku na diagnostiku potopených objektů. Dále se návštěvníci budou moci seznámit s počítačovými modely lidského těla, používanými pro testování bezpečnosti cestujících v automobilovém průmyslu, nebo například s vlastním prototypem chráničů či sportovního luku vytvořeného z moderních kompozitních materiálů. V neposlední řadě pracovníci nově vzniklé katedry geomatiky představí výsledky tvorby 3D modelů různých objektů, techniku pro získávání prostorových informací a zajímavosti z územního plánu města Plzně.

Navštívit bude možné také výzkumné laboratoře evropského centra excelence NTIS – Nové technologie pro informační společnost, které je součástí fakulty.20.01.17

Zpět na seznam

Patička