Přejít k obsahu

Na konferenci Učitel In budou učit kantory používat moderní technologie také děti

Psaní do Wikipedie, využití 3D tisku ve výuce či jak naučit děti na prvním stupni programovat. Nejen to jsou témata třetího ročníku konference Učitel In, kterou v sobotu 14. října pořádá Západočeská univerzita ve spolupráci s městem Plzní. Všechny příspěvky mají společného jmenovatele - smysluplné využívání informačních a komunikačních technologií ve výuce.  Řečníky a lektory pracovních seminářů budou ti nejzkušenější učitelé, ale i sami žáci. Celodenní konference je zdarma.

Informační technologie patří k současnému životu. Cílem jejich zapojení ve výuce je využít jejich vzdělávací potenciál, představit je jako nástroj při řešení různých problémů nebo jako prostředek celoživotního vzdělávání. Proto se někteří učitelé sdružili, aby si mohli své zkušenosti předávat a ostatním učitelům pomohli si moderní technologie ve výuce osvojit.

 "Na konferenci vystoupí skutečně moderní učitelé, kteří jednak umějí smysluplně využívat moderní technologie a zároveň chtějí předávat své zkušenosti ostatním. Jako jejich partneři se letos aktivně zúčastní i děti, které na pokročilé úrovni pracují s technologiemi. Žáci tak budou inspirovat učitele,” říká Lucie Rohlíková ze Západočeské univerzity.

 Na konferenci a během seminářů učitelé získají tipy jak ve výuce efektivně využívat digitální obsah, odnesou si náměty pro výuku cizích jazyků, dozvědí se, jak lze využít tablet při aktivitách mimo školu nebo při výuce žáků s postižením a mnoho dalšího.

"Všem účastníkům nabídneme také možnost prohlédnout si naši virtuální laboratoř,“ zve Milan Edl, děkan fakulty strojní, která společně s Ústavem jazykové přípravy poskytla pro konferenci prostory.

 Akce je určena učitelům, studentům a všem, které zajímá smysluplné využívání ICT ve výuce. Registrace probíhá na webových stránkách konference http://www.ucitel-in.cz/registrace/. Vstupné je zdarma.

Učitel In

Datum a čas: sobota 14. října

Místo konání: Fakulta strojní ZČU, Univerzitní 22, Plzeň

Program konference: http://www.ucitel-in.cz/program-2017/


PDF verze
11.10.17

Zpět na seznam

Patička